YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bitlis'te AK Parti'ye katılım
Bitlis'te AK Parti'ye katılım
05 Haziran 2011 11:46
Demokrat Parti (DP) Bitlis'in Ahlat İlçe Teşkilatı yönetim kurulu ve üyeleri düzenlenen bir törenle Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) katıldılar.

Ahlat Zeki Peker Kültür ve Taziye Evi'nde AK Parti'ye yapılan katılım nedeni ile bir tören düzenlendi. Törene AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, AK Parti Bitlis milletvekili adayı M. Zeki Peker ile DP Ahlat İlçe teşkilatı katıldı. Burada bir konuşma yapan DP Ahlat İlçe Başkanı Salih Kardoğan, DP'nin kuruluşundan itibaren ilçe başkanlığı görevini yaptığını belirterek, "Bugün ülkemin çıkarı söz konusu olduğu için çok sevdiğim, emek verdiğim partimden burada sizlere daha iyi bir hizmet getirmek için feragat etme kararı aldım" dedi.   

Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti Bitlis milletvekili adayı M. Zeki Peker ise AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren yapmış olduğu icraatları anlatarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Peker, AK Parti çatısı altında daha çok hizmet vereceklerini ifade etti.  

Partililere seslenen AK Parti Bitlis milletvekili Vahit Kiler ise, konuşmalarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile Cumhuriyet Halk Partisi'ne yüklendi. BDP'nin hiçbir Kürt halkını savunmadığını belirten Kiler, "BDP sadece Kürtçüler ile işi var ve Kürtçülerin hakları ile işleri var. Burların dışında kalan hiçbir Kürt ile işleri yoktur. Onlar sadece bölgeye gözyaşı veriyorlar, burada kaos ve gerginlik oluşturuyorlar. Onları tek destekleyen ekip var sadece Kürtçüler. Bizim de Kürtçü ile işimiz yoktur. Biz sizler ile birlikte öyle mesajlar veririz ki Ankara'dan Ergenekoncularda duyar, Kemal Kılçdaroğlu'da duyar" dedi.       

Konuşmaların ardından, DP'den AK Parti'ye geçenlere Vahit Kiler tarafından AK Parti rozeti takıldı. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler