YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birleşme sonrası DP'nin yeni lideri bakın kim!
Karaduman: Cindoruk ve Yılmaz'la olmaz, kafamızda yeni bir lider var
Birleşme sonrası DP'nin yeni lideri bakın kim!
12 Haziran 2009 / 09:09 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon soruşturmasıyla gündeme gelen Encümen-i Daniş’in Başkanı Necmettin Karaduman, DP’nin başına geçirdikleri Hüsamettin Cindoruk’un yerine yeni lider hazırladıklarını açıkladı.


DP’de kongre sürecinde Filizli Köşk’te yaptıkları toplantılarda DP liderliğine Cindoruk’un getirilmesini kararlaştırdıklarını açıklayarak büyük tartışma yaratan Encümen-i Daniş Başkanı Karaduman, DP-Anavatan birleşmesini yakından takip edip iki tarafla da görüştüklerini söyledi. Karaduman, birleşme sonrasının genel başkanının da Prof. Dr. Süheyl Batum olacağını söyledi.


BATUM DA LİDERLİĞE ÇOK HEVESLİ


Bazı Anavatanlılar, DP ile birleşmeye ‘Üzerimize Ergenekon gölgesi düşer’ diyerek karşı çıkarken, Encümen-i Daniş Başkanı Karaduman, Cindoruk’u DP liderliğine kendisinin ikna ettiğini ancak genel başkanlık için asıl adaylarının Süheyl Batum olduğunu söyledi. Birleşme sonrası için konuşan Karaduman ‘Bu Sayın Cindoruk’la da, Sayın Mesut Yılmaz’la da olmaz. Kafamızda yeni bir lider var, onun üzerinde çalışıyoruz. Lider adayımız Süheyl Batum’dur. Kendisi de çok hevesli. Birleşmeden sonra onun adaylığını gündeme getireceğiz’ dedi.


MEHMET HABERAL’LA DA OLMAZ


Ergenekon tutuklusu Başkent Üniversitesi’nin sahibi Mehmet Haberal’ın siyaset yapmasına sıcak bakmadığını da kaydeden Karaduman ‘Sayın Haberal’a yıllar önce siyasete girmemesini tavsiye etmiştim. ‘Sen başka alanlarda hizmet vermelisin’ demiştim. Dolayısıyla DP’ye genel başkan olmasını da doğru bulmuyorum’ diye konuştu.


Star

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler