23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul27 °C
 • Ankara24 °C
 • İzmir30 °C
 • Konya23 °C
 • Adana31 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa29 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli26 °C
 • Şanlıurfa35 °C
 • Gaziantep31 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Birileri çelme takmaya çalışıyor''
"Birileri çelme takmaya çalışıyor''
11 Haziran 2014 23:39
Emrullah İşler, Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan "Kuzey Yıldızı Projesi"nin açılış töreninde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, ''Birileri bizimayağımıza çelme takmaya çalışıyor. Gezi olaylarını başlattılar, sokakları terörize etmek istediler. Alevi Sünniçatışması çıkarma gayreti içerisinde oldular, başaramadılar. Son günlerde yeniden terör kartını önümüze sürdüler ama Allah'ınizniyle başaramayacaklar. Bizler samimiyiz, gayretliyiz, canla başla çalışıyoruz'' dedi.

İşler, Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan "Kuzey Yıldızı Projesi"nin açılış töreninde, başkentin, Kuzey Yıldızı projesi ileçok daha farklı olduğunu söyledi.

Doğma büyüme Ankaralı olduğunu ifade eden İşler, geçmişte bölgenin içler acısı durumunu çok iyi bildiğini, şimdi ise önemli bir değişim dönüşüm yaşandığını anlattı. Geçmişte, söz konusu bölgede çok kötü manzaralar bulunduğunu fakirlik ve yoksulluk olduğunu dile getiren İşler, ''Ama şimdi buranın kaderi aynen Türkiye'nin kaderi değiştiği gibi Kuzey Ankara'nın kaderini değiştiğini görüyoruz'' diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e icraatlarından dolayı teşekkür eden İşler, ''Değerli Başkanımız bildiğiniz gibi Ankara'nın da tarihine geçti. Üst üste 5 defa seçilme şerefine ve onuruna nail oldu ve son döneminde de gördüğünüz gibi büyük ustalığını konuşturuyor ve devasa projelere imza atıyor. İşte bu projelerden en önemlilerinden birini Kuzey Yıldızı'nı burada açarak gerçekleştiriyoruz'' dedi.

İşler, Ankara'nın TEMA Park ve hayvanat bahçesi projesine de değinereksöz konusu projelerin Ankara'ya çok farklı bir güzellik katacağını söyledi.

AK Parti olarak hizmetin ve icraatın partisi olduklarını belirten İşler, şöyle devam etti:

''Dolayısıyla birileri laf üretiyor, biz ise iş üretiyoruz, icraat üretiyoruz, hizmet üretiyoruz. İşte bundan dolayı milletimiz bizi her seferinde sandıkta, seçimlerde büyük bir başarıyla tekrar iktidara getiriyor. Bunun en güzel göstergesi 30 Mart'ta bizi üçüncü defa girmiş olduğumuz AK Parti olarak yerel seçimlerden yüzde 45,5 oyla büyük bir zaferle çıkarması oldu. 2004'te yüzde 42, 2009'da yüzde 38,5 ve 2014'te yüzde 45,5. İşte AK Parti farkı burada görülüyor. Üç defa genel seçimler, üç defa yerel seçimler her seferinde kazanıyoruz. Kaybedenler ise çıldırıyor. Yaptıkları tek bir şey var o da yalan iftira ve karalama kampanyası. İşte 30 Mart öncesinde yine aynı argümanlara başvurdular ve bunlarla bize saldırdılar. Ama biz gittik milletimize icraatlarımızı anlattık. Biz vermiş olduğumuz sözü yerine getiren bir iktidarız bir kadroyuz, Ak kadrolarız ve bundan dolayı milletimizin güvenine layık olduk. Birliğimizi, beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe de bu millet Allah'ın izniylebizim arkamızda durmaya devam edecek.''

Cumhurbaşkanlığı seçimleri

Türkiye'nin önünde2 ay sonra cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğunu hatırlatan İşler, ''Bu seçimlerde de inşallah AK Parti'nin adayı Allah'ın izniyle büyük bir zaferle ilk turda seçilecek ve bu cumhurbaşkanlığı seçimleri aynı zamanda 2015genel seçimlerinin işaret fişeği olacak'' ifadesini kullandı.

2023 hedeflerini açıklamış bir parti olarak 2015 seçimlerinden büyük bir başarıyla çıkmak durumunda bulunduklarını ifade eden İşler, bu nedenle de birlik ve beraberliği koruyarak kurumsal kimlikleriyle ortak akılla hareket ederek 2015 seçimlerini de büyük bir başarıyla tamamlamayı amaçladıklarını söyledi.

"Birileri çelme takmaya çalışıyor''

Kuzey Yıldızı Projesi'nin eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin kıyaslaması ve yeni Türkiye'nin ne olduğunun göstergesi olduğunu anlatan İşler, 2023 hedefleri arasındaki başlıklarından birinin ''marka şehirler'' olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:

"Bu ve buna benzer projeler bizim AK Parti'nin marka şehirlerinin ne olacağının ve ne olduğununu göstergesi. Bundan dolayı yeni Türkiye'yi inşa ediyoruz. Yeni Türkiye'yi, yeni Türkiye'nin mimarı olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ve liderliğinde inşa ediyoruz, inşa etmeye de devam edeceğiz. Burası Ankara'nın kuzey yıldızı olacak. Ankara da bütünüyle de Türkiye'nin yıldızı, Türkiye'ye yakışır bir başkent olacak. Birileri bizimayağımıza çelme takmaya çalışıyor. Gezi olaylarını başlattılar, sokakları terörize etmek istediler. Alevi Sünniçatışması çıkarma gayreti içerisinde oldular, başaramadılar. Son günlerde yeniden terör kartını önümüze sürdüler ama Allah'ın izniyle başaramayacaklar. Bizler samimiyiz, gayretliyiz, canla başla çalışıyoruz. Bizler siyasiirade olarak irademizi ortaya koyduk, ne pahasına olursa olsun bu Türkiye'yi büyütmeyi, kalkındırmayı geliştirmeyi taahhüt ettik. Ve bu yolda Sayın Başbakanın da her zaman söylediği gibi bu yola çıkarken kefenimizi giyip çıkmışız. Allah'ın izniyle bizi kimse durduramayacak ve 21'inci yüzyıl Türkiye asrı olacak diyorum.''

 

aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler