YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Birbirimizi anlamaya, dinlemeye ihtiyacımız var"
"Birbirimizi anlamaya, dinlemeye ihtiyacımız var"
27 Mart 2013 17:55
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski lideri Deniz Baykal, artık ülkemizin içine girdiği ortamda alışılmış siyasi anlayışların ötesinde birbirimizi anlamaya, dinlemeye ve kulak vermeye ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Baykal, bir derneğin daveti üzerine Kayseri'ye geldi. Kayseri-Ankara yolunda 

kalabalık bir grup tarafından karşılanan Baykal, buradan Yeni Ufuklar Derneği binasına geçti. Burada partililer ve dernek yetkilileri tarafından karşılanan Baykal, kısa bir açıklama yaptı.

Kayseri'de etkin bir sivil toplum kuruluşu olarak Yeni Ufuklar Derneğinin yönelttiği çağrıyı kabul ederek geldiğini belirten Baykal, "Bu derneğimiz siyaset dışı ve üssü çalışan dernek. Sosyal çalışma bir kültür sanat destekçisi dernek kimliği ortaya çıktı. Böyle bir derneğin çağrısından dolayı Kayseri'ye gelmekten mutluluk duyuyorum. Artık ülkemizin içine girdiği ortamda alışılmış siyasi anlayışların ötesinde birbirimizi anlamaya dinlemeye kulak vermeye ihtiyacımız var. Türkiye'yi hepimizi derinden etkileyen ilgilendiren ve önemli konularla sorunlarla karşı karşıyayız. Birbirimize kulak vermemiz gerekiyor. Bu derneğin çağrısına da bu anlayışla yararlı buldum. Memnuniyetle katılıyorum. Derneğin misafiriyiz." dedi.

Deniz Baykal, konuşmasının sonunda pastırma esprisi yaparak, "Kayseri ortamına alıştırmak içinde pastırmalı bir sofra kurulmuş. Önce bu sofraya oturttular. Bu yerinde bir değerlendirme ve memnun oldum. Kayseri ortamına ve havasına hep beraber giriyoruz. Bugün ve yarında hep beraber olacağız." diye konuştu.


CİHAN

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler