YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Birbirimize sıkı sıkıya kenetlenmek zorundayız"
"Birbirimize sıkı sıkıya kenetlenmek zorundayız"
27 Ekim 2014 01:37
AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, "Uzun soluklu bir yolculuk yapıyoruz. Bu uzun soluklu yolculuğumuzun sağ salim hedefine ulaşması için birbirimize sıkı sıkıya kenetlenmek zorundayız" ded

Ataş, partisinin Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'de düzenlenen İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda, yapılacak il ve ilçe kongrelerine değinerek, seçim sürecini birbirini kırmadan, ezmeden, yüzüne bakamayacak davranış ve söz sergilemeden geçirmek zorunda olduklarını söyledi.

Siyasetle uğraşan herkesin hedefi ve arzusunun olduğunu ifade eden Ataş, "Arkadaşlarımızın, il başkanı, ilçe başkanı, meclis üyesi, il yönetiminde görev almak gibi arzuları, talepleri olabilir, bunların hepsini anlayışla karşılıyoruz. İstişare bizim en önemli kurumlarımızdan birisidir. En geniş anlamda istişare yapmak, istediklerinizle istişarelerinizi yapınız, kararlarınızı veriniz. Uzun soluklu bir yolculuk yapıyoruz. Bu uzun soluklu yolculuğumuzun sağ salim hedefine ulaşması için birbirimize sıkı sıkıya kenetlenmek zorundayız" diye konuştu.

İktidara geldiklerinde ekonomik olarak diz çöken, memurların maaşlarını ödeyemeyecek derecede ekonomik sıkıntı içine düşen, yurtdışından ithal ekonomistler getirmek suretiyle ekonominin düzeltilmeye çalışıldığı bir Türkiye'yi devraldıklarını anlatan Ataş, şöyle konuştu:

"Tek başına milli gelirin 3 bin dolar seviyesinden bugün 10 bin 500 doların üzerine çıkmasını sizler sağladınız. Yüzde 36-40'lardan enflasyonu yüzde 7-8'lere düşürdünüz. Türkiye'nin ihracatını 36 milyar dolarlardan alıp 150 milyar dolarların üzerine çıkarttınız. Başkalarının hayal edemediğini, 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ımızın başkanlığında, bu ülkede yollar, ihracat ve demiryolları nasıl yapılırmış, dünya ülkeleri nezdinde nasıl mukayese edilemeyecek şekilde başarılar altına imza atılırmış, bunları yaşattınız ve bu ülkede onuruyla, gururuyla, şerefiyle yaşamanın hazzını millete bir daha yaşattınız. Yurtdışındaki dostlarımız, başları önde eğik geziyorlardı 2002'den önce. 2002'den sonraki başarılarımızla başları dik olarak yaşamanın hazzını tattılar. Türkiye'yi böyle bir farklılıkları yaşatan kadrolarsınız. Bu kadrolarda görev yapmak ne büyük şereftir."

Cumhurbaşkanlığı seçimi ve seçimden sonraki süreci de değerlendiren Ataş, şunları ifade etti:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından 1 hafta içinde Türkiye'de o kadar hızlı değişiklikler yapıldı. Peki bir gram tatsızlık, huzursuzluk çıktı mı, çıkmadı. İşte geçmişte Türkiye üzerinde vesayete dayalı kirli oyunlar içinden olan birtakım çevreler bu süreçte de 'AK Parti'nin içinden mutlaka bir farklı hizip çıkar, bir parçalanma olur' diye tırnaklarını ovuşturdular ama boşa çıktı, hevesleri kursaklarında kaldı. Çünkü onların siyaset yapma tarzları o birbirini çiğnemek, tepelemek, birbirinin üzerine çıkmak ve onun önün kesmek, ayak oyunları yapma gibi bir siyaset anlayışları var. Böyle bir siyaset anlayışından bu ülkeye bir fayda gelmiş mi? Allah aşkına soruyorum Türkiye'de çaktıkları bir tane çivi var mı, yok."

Ataş, 12 yıllık iktidar döneminde vesayete dayalı rejimin tüm artıklarını siyaset tarihinin karanlık sayfalarının çöplüğüne attıklarını belirterek, çözüm sürecinin ne pahasına olursa olsun yürütüleceğini, ülkenin ve milletin menfaatleri, beklentileri içinde 'tek devlet, tek bayrak tek millet' anlayışı içinde sürecin devam edeceğini sözlerine ekledi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz da önlerinde 2015 seçimlerinin bulunduğunu ve 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşma noktasında önemli bir eşiği aşacaklarını vurgulayarak, "2015 seçimleri bu anlamdan en öneli eşiklerden bir tanesi. Önümüzde bekli de 15-20 yıllık bir periyot açılacak" dedi.

Toplantıya, Bursa Milletvekili ve Bilecik İl Koordinatörü Canan Candemir Çelik, İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler