YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Bırakalım Meclis'i işgal mi etsinler!"
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin polislere yönelik iddiaları 2 mülkiye, 2 de polis başmüfettişin incelediğini belirterek, "Bir suç işlenmişse bunun kanuni gereği yerine getirilecektir" dedi.
''Bırakalım Meclis'i işgal mi etsinler!"
04 Haziran 2013 / 15:31 Güncelleme: 04 Haziran 2013 / 16:51

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin polislere yönelik iddiaları 2 mülkiye, 2 de polis başmüfettişinin incelediğini belirterek, "Bir suç işlenmişse bunun kanuni gereği yerine getirilecektir" dedi.

Güler, olaylarla ilgili 77 ilde değişik şekillerde 603'e yakın eylem gerçekleştirildiğini belirterek, "280 işyeri, 6 kamu binası, 103 polis otosu, 207 özel araç, bir konut, bir polis merkezi ve 11 AK Parti hizmet binasına zarar verildi. 70 milyon lirayı aşan zararları da mutlaka görmemiz gerekir" diya konuştu.

''Bırakalım Meclis'i işgal mi etsin?"

Bakan Güler, Ankara'da gruplara tolerans gösterildiğini, ancak grupların Meclis'e, AK Parti Genel Merkezi'ne ve Başbakanlık Konutu'na yönelik saldırgan eylemleri karşısında güç kullanmak zorunda kalındığını vurgulayarak, ''Bırakalım yürüsün mü? Meclis'i işgal mi etsin? Asla ve asla kanunsuz eyleme göz yumma lüksümüz yoktur. Böyle bir lüksümüz de olmayacaktır" dedi.

MOBESE'LER kapatıldı mı?

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı'na ilişkin müdahalelerde MOBESE kameralarının kapatıldığı yönündeki iddialara cevap vererek, "Taksim, İstiklal Caddesi ve Gezi Parkı'ndaki bütün kameralar daha ilk günden itibaren tahrip edilmiştir. Keşke bunlara zarar vermeselerdi de eğer yapılmış bir eksiklik varsa onları da tespit edebilseydik. Kameralar yerine konacak" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler