YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bir tek Başbakan konuşmuyor'
'Bir tek Başbakan konuşmuyor'
18 Mayıs 2012 12:34
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uludere'deki olayla ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu, Uludere'deki olayla ilgili olarak, ''Bu olayı konuşmayan bir kişi var. O da sayın Başbakan. Nedir olay, gerçek nedir  Bu gerçekleri bilmeye herkesin hakkı var'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Esenboğa Havalimanı'nda Dalaman'a hareketi öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin, Wall Street Journal gazetesinin Uludere olayına ilişkin iddiaları ve Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamalarını hatırlatması üzerine Kılıçdaroğlu, ''Genelkurmay açıklama yapıyor. Genelkurmay mı bu ülkeyi yönetiyor  Bu ülkenin Milli Savunma Bakanı yok mu  Bu ülkenin Başbakanı yok mu  Bu Hükümetin sözcüsü yok mu  Genelkurmay'a top atmışlar 'sen açıklama yap'. O açıklama yapıyor, arkadan Amerika'dan yalanlama geliyor. Nasıl bir devlet bu  Nasıl bir yönetim anlayışı  Bunu anlamakta gerçekten zorlanıyorum'' dedi.

Uludere konusunda ne söyledilerse hepsinin doğru olduğunun ortaya çıktığını ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Bu olayı konuşmayan bir kişi var. O da sayın Başbakan. Niye konuşmaz  Benim her söylediğime laf yetiştirmeye çalışıyor Sayın Başbakan. Konuşsun bakalım. Nedir olay, gerçek nedir  Bu gerçekleri bilmeye herkesin hakkı var. Halkı kandırmak bir siyasetçinin görevi değildir. Siyasetçinin görevi, halkına doğruları söylemektir. Yanlış yapıldığında çıkarlar milletten özür dilerler. 'Bir yanlış yaptık, bir hata yaptık, bir beceriksizlik yaptık. Kusura bakmayın bir daha böyle bir şey yapmayacağız' desinler. Bu erdemi göstersinler.''  AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler