YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir parti daha 'evet' diyecek
Bir parti daha 'evet' diyecek
23 Temmuz 2010 15:15
12 Eylül'deki referandumda saflar netleşmeye başladı. Tüm partiler ve sendikalar bir bir renklerinin belli ediyor... Bugün bir parti daha referandumda evet oyu vereceğini açıkladı... İşte o parti;

12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği referandumu öncesi Türkiye genelinde yüzlerce sivil toplum kuruluşu 'evet' kampanyası başlatırken, sol kimliğiyle bilinen Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) de 'Referanduma Evet' kararı aldı.

EDP Bursa İl Başkanı Fecri Şengür, "Referanduma 'evet' diyelim ki darbecilerden hesap sormaya yüzümüz olsun." dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin esastan görüşerek içeriğine müdahele ettiği anayasa değişiklik paketine destekler sürüyor. EDP Bursa İl Başkanı Fecri Şengür, yaptığı açıklamada, 'Referanduma evet, AKP iktidarına hayır' şeklinde bir karar aldıklarını söyledi. 12 Eylül 1982 Anayasası'nın Türkiye toplumuna giydirilmiş deli gömleği olduğunu ve hemen çıkarılması gerektiğini ifade eden Şengür, değişikliklerin acil ve yakıcı sorunlara çözüm getirmekten uzak olmasına karşın referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını açıkladı. Partide aldıkları kararın sonuna kadar arkasında olduklarını vurgulayan EDP Bursa İl Başkanı Fecri Şengür, şunları kaydetti:

"Biz 13 Eylül sabahı uyandığımızda darbeci Kenan Evren ve diğer 12 Eylül darbecileri hakkında suç duyurusunda bulunabilmek için yüzümüz olsun istiyoruz. Bu nedenle 'Referanduma Evet' diyoruz. Anayasının tamamı değişmeden referanduma verilecek evet oyunun 12 Eylül Anayasası'nın mevcut haliyle kabul etmek anlamına geleceği yönündeki 'hayır' gerekçesini de doğru bulmuyoruz. Hayır oyu verildiği takdirde, anayasanın tamamının değiştirilmesine kapı açılacağı yönündeki varsayımı da gerçekçi bulmuyoruz. Referandumda hayır tutumunu almanın statükocu güçlere ve zihniyete destek olmak anlamına geleceği kanaatindeyiz." (Cihan)

ŞİMDİ BUNA YARIN TAMAMINA EVET !
 // BİRLİK OLALIM
Eğer şimdi bu referandumda hayır çıkarsa hortumculara destek vermiş oluruz onlarda gelirse 2002 öncesine geri dönülür bir güzel hortumlarlar sıkıntıyı yine vatandaş biz yaşarız aman dikkatli olalım eksikte olsa evette hayır gözüküyor ! Şuna dikkat edelim biz daha iyisinimi istiyoruz yoksa bu sabıkalıların arkasına gerimi döneceğiz Ata sözü "Denenmiş denenmez" Ak Partiden daha iyisi çıkarsa o zaman hep beraber ona destek veririz bağımlılık yok !.....
23 Temmuz 2010 11:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler