YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir 'Paralel' temizlik de CHP'den
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim hezimeti nedeniyle MYK'da yaptığı değişikliğin yankıları sürüyor.
Bir 'Paralel' temizlik de CHP'den
09 Mayıs 2014 / 12:22 Güncelleme: 09 Mayıs 2014 / 12:35

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart yerel seçimlerindeki başarısızlık nedeniyle Merkez Yönetim Kurulu'nda yapması beklenen değişikliği dün yaptı.  Kılıçdaroğlu'nun dün görevden aldığı 4 isim arasından en çok dikkat çeken ise, paralel örgütün adeta sözcüsü gibi hareket eden Umut Oran oldu.

Seçmenin paralel örgütle yaptığı iş birliği nedeniyle CHP'yi cezalandırmasının faturasını Kılıçdaroğlu, Gülen Hareketi'yle ilişkilerini düzenleyen Umut Oran'a kesti. Umut Oran'ın görevden alınması kulislerde, "CHP Gülen Hareketi'yle arasına mesefa koyuyor" yorumuna neden oldu.

Umut Oran 17 Aralık’tan bu yana yaptığı açıklamalar ve soru önergeleriyle oldukça dikkat çekmişti. Umut Oran'ın yaptığı bu eylemleri adeta paralel örgütün CHP'deki temsilcisi yorumlarına neden olmuştu.

İşte Umut Oran'ın o demeçleri ve soru önergeleri:
 
Oran'dan Başbakan'a 'istifa edecek misiniz?' sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran 17 Aralık'ta verdiği soru önergesinde,  TBMM Başkanlığı'na Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesinde "Üç bakanınızın dolaylı olarak da olsa isminin karıştığı bu yolsuzluk operasyonu nedeniyle istifa edecek misiniz? diye sormuştu.

Oran'ın eline geçen esrarengiz bilgiler

CHP Milletvekili Umut Oran 17 Aralık operasyonu ile ilgili 21 Mart’ta verdiği soru önergesinde, Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile yaptığı iddia edilen telefon görüşmelerini gündeme getirmişti. Oran önergede şu ifadeleri kullanmıştı.

"17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen 'Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun yapıldığı saatlerde Recep Tayyip Erdoğan ve aile fertleri arasında gerçekleşen telefon görüşme trafik ve sinyal kayıtlarına dair tarafıma ulaşan bazı bilgiler bulunmaktadır."

Oran, operasyon sabahı ile sonrasında Erdoğan’ın yaptığı ve sosyal medyada yer alan bu konuşmalarla elindeki verilerin saat ve süre olarak tuttuğunu açıklamıştı. 

"Başbakan kaçacak" iddiası

Umut Oran ayrıca 30 Mart seçimlerinden önce, "Bu hafta Başbakan’ın korktuğu şey başına gelecek. Başbakan 30 Mart'ı görmeden siyasetten çekilebilir ve yurt dışına kaçabilir" ifadesini de kullanarak kamuoyu tarafından bilinmeyen bir veriye daha sahip olduğunu ima etmşti.

"Erdoğan kendisine suikast bile düzenletebilir"

Başbakan Erdoğan’ın seçimden kaçmak için her türlü yolu deneyebileceğini, hatta bunun kendisine suikast düzenletmekten, Türkiye’de bir iç karışıklık yaratmaya kadar uzanabileceğini iddia eden Umut Oran, “Çünkü bu seçimin sonucu net. AKP çok ağır bir yenilgiye uğrayacak. Bu hafta yeni gelişmeler olacak. Kuşu yakalamak istiyorsanız keçileri kaçırmanız lazım. O kuş 40 milyon” diye konuşmuştu.

Gülen Hareketi'yle Kılıçdaroğlu'nu görüştürmüştü

CHP Genel Başkanı ve beraberindeki heyetin, ABD'deki temasları sırasında Fethullah Gülen Hareketi'nin ABD'deki çatı örgütlerinden Türk Amerikan Birliği (TAA) temsilcileriyle TAA'nın ofisinde buluşmalarını sağlayan kişinin de Umut Oran olduğu iddia edilmişti.  

 

KAYNAK: STARGAZETE

orannnn
 // daima millet daima hizmet
Alın size bir sosyal demokrat DANGALAK daha kazdıkları kuyuya kendileri düşüyolar gülmek lazım.:))))))...
09 Mayıs 2014 Cuma 19:51
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
 // OSMANLI
ALLAH ÖNÜNÜZDEKI BÜTÜN ENGELLERI KALDIRSIN. TEMIZLEYIN PISLIKLERI, TEMIZLIK IMANDAN GELIR :-)...
09 Mayıs 2014 Cuma 13:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler