YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir milletvekili AKP'ye katılıyor
Ankara Bağımsız Milletvekili Mücahit Pehlivan, AK Parti'ye katıldı... Bu katılımla AK Parti'nin milletvekili sayısı bakın kaça çıktı?
Bir milletvekili AKP'ye katılıyor
13 Temmuz 2010 / 12:44 Güncelleme: 13 Temmuz 2010 / 12:49

Eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit'in doktorluğunu da yapan Ankara Bağımsız Milletvekili Mücahit Pehlivan AK Parti'ye katıldı...

DSP'den istifa ettikten sonra bağımsız olarak milletvekilliğini sürdüren Pehlivan, bugün AK Parti grup toplantısında AK Parti'ye katıldı. Pehlivan, anayasa değişikliğine destek veren milletvekillerinden birisi olarak biliniyor.

AK Parti Grup toplantısının son bölümünde, oturumu yönetin Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı Pehlivan'ı kürsüye davet etti. Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti rozetini Pehlivan'ın yakasına takarak, ''Bundan sonraki süreçte yolumuza kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu yolda beraber yürüyeceğimiz arkadaşlarımızın sayısı da her geçen gün artacaktır. Hayırlı olsun'' dedi.

Pehlivan'ın katılımıyla AK Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 336'ya yükseldi, bağımsız milletvekillerinin sayısı ise 7'ye düştü.

MÜCAHİT PEHLİVAN KİMDİR?

Mücahit Pehlivan, 20 Haziran 1963'te Ankara'da doğdu. Babasının adı Abdi, annesinin adı Nermin'dir. Tıp Doktoru; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. İhtisasını Ankara Numune Hastanesi'nde, yüksek lisansını Budapeşte Semmelweis Üniversitesi'nde ortopedi dalında tamamladı. Kazan Devlet Hastanesi'nde uzman hekim olarak çalıştı. Akademik kariyerine yeniden Budapeşte Semmelweis Üniversitesi'nde devam ederek Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Dünyada kıkırdak naklini ilk kez gerçekleştiren ekipte yer aldı. Ankara Gazi Devlet Hastanesi Başhekimliğine atandı. Televizyonda sağlık programı sunuculuğu yaptı. Sürekli basın kartı sahibi. 2007'de Meclis Dergisi'nce "Yılın Doktoru" seçildi. Budapeşte Semmelweis Üniversitesi'nden üstün başarı ödülü aldı. İyi derecede İngilizce ve Macarca, orta düzeyde İtalyanca ve Rusça bilen Pehlivan, evli ve 2 çocuk babası. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler