YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir kalemde silip attık
Türk dış politikasını eleştiren MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 'Dişimiz, tırnağımızla kazandığımız Suriye ile dostluğumuzu bir kalemde silip attık.' dedi.
Bir kalemde silip attık
12 Ocak 2012 / 20:13 Güncelleme: 12 Ocak 2012 / 20:23

TBMM Genel Kurulunda, 3 uluslararası anlaşmanın uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı kabul edilerek, yasalaştı.

Genel Kurulda, tasarıların görüşülmesi sırasında söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, AK Parti'nin dış politikasını eleştirerek, dış politikanın milli olduğunu vurguladı. Şandır, ''Dış politika milletin, devletin politikasıdır ve bir değer ekseni etrafında sürekliliğinin olması gerekir'' dedi.

İzlenen politikalar sonucunda artık Suriye halkının da Türkiye'ye düşmanlık duyduğunu savunan Şandır, ''Benim orada akrabalarım, kardeşlerim yaşıyor, biliyorum. Dişimiz, tırnağımızla kazandığımız Suriye ile dostluğumuzu bir kalemde silip attık'' diye konuştu.

TBMM'de Suriye ile dostluk grubunun neden kurulmadığını soran Şandır, şunları söyledi:

''İktidar partisinin dış politikasının kafası karışık. Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu'nun heyecanlığıyla stratejik derinliğinde kaybolduk. Bunu iç politika malzemesi olarak söylemiyorum. Bu yanlıştan beraber dönelim. İyiye gitmiyor. Bu iyiye gitmeyiş, Suriye açısından değil Türkiye açısından. Mezhep eksenli çatışma Türkiye'ye sıçrarsa hiç bir tedbiriniz yok. Siyaset ve devlet adamı geleceği görmek durumundadır.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler