YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir günde 8 miting yaptı
Kılıçdaroğlu Baykal'ın aksine halkla bütünleşmek için mitinglere hızlı başladı
Bir günde 8 miting yaptı
05 Haziran 2010 / 23:45 Güncelleme: 05 Haziran 2010 / 23:45

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı seçildikten sonra halkla buluşmak için yollara düşen Kemal Kılıçdaroğlu, alışılagelmişin dışında bir yol izliyor. Halkı bir noktaya toplayıp miting yapmak yerine il, ilçe, belde ve köyleri tek tek dolaşan Kılıçdaroğlu, bir günde 7 yerde halkla buluşup konuşma yaptı.
 

Trakya turunun ikinci gününe Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinden başlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Kavaklı köyüne gitti. Burada halkla buluşan Kılıçdaroğlu, kısa bir konuşma yaptıktan sonra Edirne'nin Keşan ilçesine geçti. Keşan'da halka hitap edip CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Özcan'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Uzunköprü ilçesine geçti. Uzunköprü'deki programının ardından Meriç ilçesine giden Kılıçdaroğlu, yol güzergahındaki Çiflik köylülerini selamladı ve tokalaştı.

Meriç ilçesinde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Meriç ilçesine bağlı Subaşı beldesine geçti ve burada kendisini yerel kıyafet olan "Ferace" giymiş kadınlar karşıladı. Kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşan Kılıçdaroğlu, kadınlarla tek tek fotoğraf çektirdi ve kucağı aldığı bir çocuğu sevip öptü.  Subaşı beldesinden sonra Küple Beldesine geçen geçen Kılıçdaroğlu, burada gördüğü yoğun ilgi karşısında parti otobüsüne çıkarak halka hitap etti. Parti otobüsünün durduğu evin bacasına yuva yapan leylekte ilginç görüntüler oluşturdu. Küplü Beldesinde yüzüne Başbakanın Erdoğan'ın maskını takan bir vatandaş boynuna ise "Bende oyumu CHP ye vereceğim" pankartı astı. Küplü beldesine köy kahvesine oturan Kılıçdaroğlu, burada vatandaşlarla birlikte çay içti.
 

Edirne'deki programının son durağı olan İpsala ilçesine geçen Klıçdaroğlu, Cumhuriyet meydanında yaptığı konuşmada yine hükümete ve Başbakan Erdoğan'a çattı. Kılıçdaroğlu, geceyi Keşan'da geçirdikten sonra Pazar sabahı Çanakkale'ye hareket edecek. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler