YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir CHP klasiği: AYM'ye gidiyorlar!
Bir CHP klasiği: AYM'ye gidiyorlar!
16 Ekim 2014 15:30
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi: "Teklifin yasalaşması halinde Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz"

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi,yeni yargı paketine ilişkin, "CHP olarak, şiddeti önlemeyle hiçbir ilgisi olmayan, tam tersine şiddeti bahane ederek demokrasiyi, hak ve özgürlükleri baskılayan, toplumun muhalefet etme hakkını elinden alan teklifi reddediyoruz. Yasalaşması halinde Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz" dedi.

Hamzaçebi, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, AK Parti milletvekillerince TBMM Başkanlığı'na sunulan yeni yargı paketine ilişkin teklifi değerlendirdi.

Eskiden anayasayı ihlal suçunu askerlerin işlediğini ifade eden Hamzaçebi, "askeri darbe dönemlerinin Türkiye'de kapanmasından sonra bu suçu istikrarlı, pervasız şekilde işleyen tek kişinin, Recep Tayyip Erdoğan olduğunu" savundu.

Hamzaçebi, "atamayla gelen Başbakan AhmetDavutoğlu'nun da Erdoğan'ı aratmayacak şekilde icraatlarına devam ettiğini" ileri sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sayın Davutoğlu'nun Genel Başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Parti'li milletvekillerince TBMM Başkanlığı'na verilen ve şiddet olaylarını önleme bahanesinin arkasında gerçekte anayasanın güvence altına aldığı hak ve özgürlüklere saldırıyı kapsayan teklifi, bunun en önemli örneğidir. Sayın Davutoğlu, bu teklifle, bu teklifin arasında durmakla özgürlükçü, demokrat başbakan olmadığını kanıtladı. Sayın Davutoğlu, Sayın Erdoğan gibi otoriter rejim heveslisi bir Başbakan'dır. Davutoğlu'ndan demokrat olmaz, sağda solda demokratım diye konuşmasın, bu teklif olmadığını gösteriyor.

Kobani eylemlerinden sonra meydana gelen şiddet tablosu, hiçbir vatandaşımızın onaylamayacağı tablodur. Sokaktaki şiddeti kimse tasvip edemez, şiddeti CHP olarak reddediyoruz. Ancak şiddet olaylarını önleme bahanesinin arkasına saklanarak bir polis devleti kurma arzunu da reddediyoruz. Sayın Erdoğan, tak diye emrediyor Sayın Davutoğlu şak diye yerine getiriyor. Erdoğan, Kobani eylemlerinden '14 Ekim Salı günü konuyla ilgili kanun teklifi TBMM'ye gelecek' dedi. Sayın Davutoğlu da şak diye aynı gün kanun teklifini milletvekilleri kanalıyla TBMM Başkanlığı'na sundu. Bunun adı tak şak demokrasisi. Erdoğan emrediyor, Davutoğlu yapıyor. Davutoğlu'nun görevi, Erdoğan'ın emrettiklerini yapmak."

cehahapehhhh
 // M.N.A
Cumhuriyet halk düşmanı ve hep düşman kalacaksınız çünkü kökünüz bereketsiz ve dişardadir...
17 Ekim 2014 08:30
DÜŞMAN
 // musasadr
CHP gibi Düşmanın varsa işn zordur...Yargının % 60 ı CHP lidir KALESİDİR ...
16 Ekim 2014 Perşembe 21:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler