YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Bir belediye başkanı 10 yıldan fazla..."
“Bir belediye başkanı 10 yıldan fazla..."
01 Aralık 2013 19:18
Mustafa Sarıgül, “Bir belediye başkanının 10 yıldan fazla görev yapmaması lazım” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a gönderme yaptı.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Bir belediye başkanının 10 yıldan fazla görev yapmaması lazım. 10 yıldan fazla görev yaptığı zaman rutine düşüyor. Heyecanı kalmıyor” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a gönderme yaptı.

CHP, İstanbul'da 17 ilçede belediye başkan adaylığı eğilim yoklaması için sandığa gitti. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de, Zeytinburnu Öğretmenevi’nde yapılan eğilim yoklaması çalışmalarını yerinde izledi. Sarıgül, burada sevgi gösterileri ve tezahüratları ile karşılandı. Vatandaşlarla ayaküstü sohbet eden Başkan Sarıgül, daha sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kendisini karşılayan kalabalığın yoğun ilgisi üzerine Sarıgül, “Bu yoğun ilgi bana değil, yaptığımız çalışmalara ve hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden yıllardan beri sürdürdüğümüz emeğe. Çünkü İstanbul değişim istiyor, gelişim istiyor. İstanbul ötekisi olmayan bir anlayış istiyor. İstanbul yurttaşlarımızın yüzde 10’unu, 20’sini, 30’unu kucaklayan bir idareyi değil, İstanbul bütün yurttaşlarımızın yüzde 100’ünü kucaklayan ve inşallah da yüzde 100’ünün yüzünü güldüren anlayışı bekliyor” dedi.

Sözlerini ‘Samimi bir itirafımdır’ diyerek sürdüren Başkan Sarıgül, “Bir belediye başkanının 10 yıldan fazla görev yapmaması lazım. 10 yıldan fazla görev yaptığı zaman rutine düşüyor. Heyecanı kalmıyor. İstanbul’u da yöneten 20 yıldan beri bir anlayış var. Yaptıklarına çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Ama bir yorgunluk var, enerji düşüklüğü var. İstanbul’da yeni bir enerjiye, yeni bir düzenlemeye ihtiyaç var. Bu düzenleme haktan, hukuktan yana olmalı. Bu düzenlemede hiçbir ayrım olmaması lazım” diye konuştu.

Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu gün burada çok güzel bir demokrasi bayramı yaşanıyor. Arzu ediyorum ki içerdeki ön seçim sandığından çıkayım. Sayımlar burada yapılacak. Bir başka siyasi parti göstermelik olarak bir eğilim yoklaması yapıyor. Fakat sandıkları huzurda açmıyor, sandıklar genel merkezde açılıyor. Demokrasi öğrenmek isteyenler gelip bu sandıkları görsünler.”Sarıgül’e destek veren vatandaşların zaman zaman ‘Çare Sarıgül’ sloganları attığı gözlendi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler