YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir beddua da Selahattin Demirtaş’tan
Bir beddua da Selahattin Demirtaş’tan
26 Mart 2014 23:00
BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Kaset siyasetini kim yapıyorsa Allah onun cezasını versin' dedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla Bingöl’de düzenlenen mitinge katıldı. PTT Kavşağı’nda düzenlenen mitingde konuşan Demirtaş, hükümete yüklendi. Demirtaş, "Servet kazanmış olan belediye başkanı, milletvekili eğer cebinize tek bir kuruş haram para girmişse, eğer boğazınızdan tek bir haram lokma çekmişse onlar inşallah burnunuzdan fitil fitil gelecek. 30 Mart’ta halk, öbür dünyada hak bunun cezasını verecek. Bunların bir oy uğruna saltanat, koltuk uğruna neler yaptığını, bütün doğruları nasıl çarpıtarak yanlış yalan üzerine politika yaptığını her gün izliyorsunuz" dedi.

Silvan'daki olaylar

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde BDP tarafından düzenlenen mitingin ardından çıkan olaylarda başına gaz fişeği isabet ettiği iddia edilen 10 yaşındaki Mehmet Gezer’in durumuna değinen Demirtaş, "Bunun vicdanla insanlıkla alakası olamaz. Bunu yapanların ve arkasında duranların asla dinle imanla alakası olamaz" dedi.

"İnsanların yaşaması üzerine politika kurduk"

Barış ve Demokrasi Partisi olarak, bütün insanların yaşaması üzerine politika kurduklarını kaydeden Demirtaş, daima barış politikasını desteklediklerini kaydetti. Çözüm sürecini halkın iradesine bağlayan Demirtaş, "Bugün kan akmıyorsa, bugün dağlarda silah sesleri gelmiyorsa, o sizin iradeniz sayesindedir. Siz barış istediniz başkan Apo barışın yolunu açtı. Onun barış siyaseti inşallah bu ülkede kalıcı çözümü, kalıcı barışı getirecek" dedi.

Bingöl halkının 1925 yılından bugüne, zulüm görenlerin yolundan yürüyerek geldiğini ifade eden Demirtaş, "Kendi menfaatleri için o partinin bu partinin peşinden koşanlar şöyle bir dakika durup düşünsünler Şeyh Said’i de dar ağacına götürdüler eğer Diyarbakır’daki mahkeme ona şunu sorsaydı; ey Şeyh Said efendi seni asmayalım ama sen devletin zulmüne boyun eğ devletin yanında yer alan deseydi Şeyh Said efendi de bunu kabul etseydi dar ağacına girmeyecekti.

Ama o dik durmayı seçti eğer Şeyh Said efendi mahkemenin önünde diz çökseydi inanın ki onunda göğsüne bir madalya takarlardı. Ama o şerefsizlik madalyası takmak yerine boynuna ip geçirmeyi kabul etti” dedi.

“Diğer partilerde siyaset yapıp bu meydanlarda yürüyenler, dolaşanlar onu neye borçlusunuz biliyor musunuz?” diyen Demirtaş, “Bu halkın direnişine borçlusunuz. Eğer ki bu halkın direnişi olmasaydı yeminle şu Bingöl’ün çarşısında hepimiz boynumuz bükük, onurumuz kırık bir şekilde yürüyecektik.

Zulme karşı eğer ki bu direnişi ortaya koymasaydık rezil kepaze olmuş birbirimizin yüzüne bakamayacaktık. Dimdik ayakta isek, işte bu halk sayesindedir. Bırakın bu rant, hırsızlık partilerini inan ki bundan daha kepaze duruma düşeceklerdir" ifadelerini kullandı.

"Bingöl Belediyesi'nin yanındayız"

Bingöl’de seçildikleri takdirde kentin sorunlarının çözüme kavuşması için belediyenin yanında yer alacaklarını kaydeden Demirtaş, "Bingöl tek başına kendi sorunlarıyla uğraşmayacak. Bütün belediyelerimiz Bingöl’ün hizmetinde olacak. Bütün gücümüzle buradaki sorunları çözme gayretinde olacağız. Bingöl böyle bir yönetime layık değil. İnşallah bunlar 30 Mart sandık sonuçlarını gördüklerinde neye uğradıklarını şaşıracaklar" şeklinde konuştu.

Cemaatin 11 yıl boyunca herkesi dinlediğini söyleyen Demirtaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kaset siyasetini kim yapıyorsa Allah onun cezasını versin. Biz bundan asla medet ummadık. Biz kasetlere bel bağlayarak bugünlere gelmedik. Biz Allah’ımıza güvendik, halkımıza güvendik. Er geç mazlumlar, ezilenler kazanacak dedik. Buna inanarak buranın en güçlü hareketi, en güçlü partisi haline geldik."

 

İHA

misafir
 // yeni günes dogacak
akil olun sizlere en cok ak parit olar söz verdi daha ne siztiyorsun yari insallah orada türk bayraklari sallanir ve tayip baskanimiza destek verin nankorluk yapmayin insallh bu yazimi okursunuz her yardimi yapiyor gelegeyin türkiyesi olusun türk bir arada yasiyalim chp ve mhp yuma onularin pesine takilma anlayan anlar *........
27 Mart 2014 Perşembe 00:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler