YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir avuç ırkçının dışında herkes barışı istiyor
Bir avuç ırkçının dışında herkes barışı istiyor
19 Mart 2013 16:59
Şanlıurfa'daki nevruz kutlamalarında konuşan BDP'li Gülten Kışanak, "Kandan medet uman bir avuç ırkçının dışında herkes barışı istiyor." dedi.

 

Şanlıurfa'da nevruz kutlamaları sabahın erken saatlerinde başladı. Saat 09.00'da itibaren nevruzun kutlanacağı ŞUTİM bölgesinde güvenlik önlemleri alındı, gelen vatandaşlar tek tek aranarak kutlama alanına bırakıldı.
 
Saat 12.00'ye kadar Türkçe ve kürtçe şarkılar eşliğinde eğlenen vatandaşlara daha sonra BDP Eş Başkanı Gülten Kışanak, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ve Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan hitap etti. Konuşmacıların gündeminde barış süreci vardı. Herkesi barış sürecine destek olması için çağrıda bulunan konuşmacıların konuşması sık sık Öcalan lehine atılan sloganlarla kesildi. 
 
Diyarbakır nevruz kutlamalarında Öcalan'ın çözüme yönelik yol haritasını paylaşacaklarını dile getiren Gülten Kışanak, Öcalan'ın süreci 'demokratik çözüm, demokratik kurtuluş' süreci olarak tanımladığını ifade etti. Kışanak, Öcalan'ın tüm halkın sürece destek vermesini istediğini kaydetti. 
 
 
 
CİHAN
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler