YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binici'den silah açıklaması
Binici'den silah açıklaması
04 Şubat 2013 19:35
BDP'li Binici, Viranşehir'deki olaylarda silahına yeltenmediğini belirterek, "Silaha yeltenseydim, çıkarır, hedefi de gözetler, gözünün ortasına çakardım" dedi.

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, partisinin Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Viranşehir'deki olaylarda polise silah çekmek isterken basında fotoğraflarının yayımlandığına ilişkin bir soruya, Binici, şu cevabı verdi:

''Güvenlik güçleriyle görüşmeye giderken üzerimize gaz bombaları atıldı. Benim orada refleksim oldu, doğrudur. Ama silah çekmedim. Çektiğim takdirde, hedef gözeterek atardım. Çünkü nefsi müdafaaya giriyor. Eğer orada bile bile gaz bombalarına karşı dikilip ölmeyi beklersem, o benim için çok büyük bir eksikliktir. Ne demek oluyor? Halkın seçilmiş iradelerine polis durup dururken gaz sıkacak. Silaha yeltenmedim. Ancak silaha yeltenseydim, çıkarır, hedefi de gözetler, gözünün ortasına da çakardım. Çektiğim an vururdum, hiç göz yaşına da bakmazdım. Benim üzerimde 24 saat silah var. Can güvenliğimi sağlayamıyorum bu ülkede.''

''Ülke kan gölüne çevrilecekti''

Etkinlik öncesinde İçişleri Bakanı Muammer Güler de dahil olmak üzere yetkililere, böyle bir etkinliğin yapılacağına dair bilgi verdiklerini, buna rağmen müdahale edildiğini ifade eden BDP grup Başkanvekili Pervin Buldan ise, kendilerine atıldığını iddia ettiği bir gaz bombasını da göstererek, ''Eş Başkanımız (Kışanak) ya da herhangi bir milletvekili dün yaralanmış olsaydı, bugün bu ülkede hiç kimse rahat hareket edemeyecekti. Bu ülke bir kan gölüne çevrilecekti'' dedi.

"Hükümet bu işin içinde"

Buldan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, İmralı görüşmeleri için, ''Sürecin içinde hükümetimiz yok'' şeklindeki ifadesinin hatırlatılması üzerine, ''Görüşmeyi sağlayan, heyetlerin oluşmasına karar veren merci Adalet Bakanı ise demek ki hükümet bu işin içende'' dedi.

AA

21:37
 // Kenan Akkuş
Milet vekilinin yaptığı ne kadar yanlış ise, polisin keyfi tavrıda o kadar yanlıştır. Kimseyi töhmet altında bırakmak istemem ama, aklıma ister istemez, acaba emniyet, ülkücü görüşlü personeli özelliklemi o bölgeye gönderiyor diye soru ve şüpheler takılıyor. Sayın Başbakanımız bu hususta bir araştırma yaptırsa iyi olur. En azından şüphelerimiz sakıt olur....
04 Şubat 2013 21:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler