YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'ın eşine yapılan yorumlara TBMM'den sert tepki geldi
Mustafa Yeneroğlu, Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın aşağılık bir yaklaşıma maruz kaldığını söyledi.
Binali Yıldırım'ın eşine yapılan yorumlara TBMM'den sert tepki geldi
27 Mayıs 2016 / 01:25 Güncelleme: 27 Mayıs 2016 / 01:27

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın aşağılık bir yaklaşıma maruz kaldığını, onun nezdinde milyonlarca kadının rencide edildiğini belirtti.

Yeneroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Semiha Yıldırım hakkında seviyesiz ve terbiyeden yoksun bir açıklama yapıldığını ifade ederek, milyonlarca kadını rencide eden bu terbiyeden yoksun davranışın, toplumsal barış adına kaygı verici olduğunu savundu.

Açıklamasında isim vermeyen Yeneroğlu, 'malum kişi'yi kınayarak, Semiha Yıldırım'dan kamuoyu önünde özür dileyeceğini ümit ettiğini kaydetti. 'Semiha Yıldırım hanımefendi maalesef aşağılık bir yaklaşıma maruz kalmış, onun nezdinde milyonlarca kadın rencide edilmiştir.' diyen Yeneroğlu, açıklamasında şu değerlendirmeyi yaptı:

Bu terbiyeden yoksun davranışı esefle kınıyorum. Geçmişte ülkemizde sıklıkla görülen insanların dış görünüşüyle alay etme zihniyetinin kalıntılarının bu olayla birlikte tekrar ortaya çıkması, birilerinin hala farklı yaşam tarzlarını bir türlü içine sindiremediğini göstermektedir. Bu kişiler, sözleriyle aşağılayıcı bilinç altlarını dışa vurmuş, iç dünyalarında besledikleri ön yargıyı deşifre etmişlerdir.

Yüzyıllardır bu topraklarda var olan kadını sembolize eden bir hanımefendiye yapılan bu terbiyeden yoksun davranış, bu kişilerin hangi ülkede yaşadığı sorusunu akla getirmektedir. Tam da millete yabancılaşmış jakoben anlayışın ülkemizde aşılmaya başlandığını düşünürken, insan onurunu hiçe sayan böyle bir saygısızlığın vuku bulması, toplumsal barış adına kaygı vericidir.

Özellikle de sanatçı olma iddiasında bulunan bir kişinin kendi toplumuyla barışık olmaması, bir kısım sanatçılarda, ülkemizde farklılıkları zenginlik olarak gören bir anlayışın giderek kök salmasına ve karşılıklı saygının artmasına rağmen ötekileştirici zihniyetin devam ettiğini göstermektedir. İlgili kişinin Semiha Yıldırım Hanımefendi'den kamuoyunda özür dilemesi, en azından yaptığı hatanın vicdanen farkına vardığını gösteren bir adım olacaktır."

 // Temel yekoglu
Cok zorlarina gidiyor müslümanlarin devlet yönetiminde söz sahibi olmasi.catliyorlar....
27 Mayıs 2016 15:53
 // Patates
Etini ruhunu nefsin peşkeş çekmiş zavallilardan ne beklenir , onlar ortamın mali olmayı kadın olmak zannederler, üzerlerinde erkek gözü gitmesin isterler, medeniyet dedikleri hayvanlasmayi Hürriyet zannederler. ALLAH Hidayet nasip etsin. Semiha bacimizin tırnağa olamazlar. Yol uzun durmak yok çünkü düşman çok . Daha çok çaba sarf etmeliyiz . Bunların yakistiramadigi mevkilere ALLAH in izniyle hep kapalı bacilarimiz gelmeli....
27 Mayıs 2016 13:44
!
 // kayı boyu
böyle bir hakareti ve aşağılamayı marifet sanan (erkek veya kadın) kokanalar. allah (c.c) sizleri yaradılanların en şereflisi olan insan olarak yarattı. neden böyle yaratılmayı reddediyor ve şerefsiz olmakta ısrar ediyorsunuz? hala bir anlam veremiyorum....
27 Mayıs 2016 Cuma 11:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler