YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'dan skandal karara ilk tepki!
Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin Almanya Büyükelçisini istişareler için Türkiye'ye geri çağırdık. Tabii ki karar metnini kapsamıyla gördükten sonra atılacak adımları atmakta bir saniye bile tereddüt etmeyiz" dedi.
Binali Yıldırım'dan skandal karara ilk tepki!
02 Haziran 2016 / 15:01 Güncelleme: 02 Haziran 2016 / 15:28

Alman Federal Meclisi'nin (Bundestag) 1915 olaylarına 'soykırım' diyen yasa tasarısını oy çokluğuyla kabul etmesine Başbakan Binali Yıldırım'dan ilk tepki geldi.

İşte Binali Yıldırım'ın o açıklamaları:

GEÇMİŞİMİZDE YÜZÜMÜZÜ KIZARTACAK OLAY YOKTUR!

Bu karar hatalı bir karardır. Türk milletinin geçmişi bellidir. Bu millet, geçmişiyle övünen bir millettir. Bizim geçmişimizde yüz kızartacak, başımızı öne eğdirecek hiç bir olay yoktur.

ALMANYA BÜYÜKELÇİSİNİ GERİ ÇAĞIRDIK

Türkiye'nin Almanya Büyükelçisini istişareler için Türkiye'ye geri çağırdık. Tabii ki karar metnini kapsamıyla gördükten sonra atılacak adımları atmakta bir saniye bile tereddüt etmeyiz. Bu millet hiç kimseden emir almadı, hiç kimseye boyun eğmedi, biz Allah'ın önünde eğiliriz, milletimiz ne isterse onu yerine getiririz.

 // Fenerli
Soykırım dese ne yazar artık eski Türkiye yok alayına gider...
02 Haziran 2016 16:41
TARİHLE OYNAYAN TARİH OLUR
 // ismail emre
Tarih parlemento kararları ile belirlemeye kalkarsanız bu da tarihin sayfasına yazılır ve sonunda yine kazanan tarih olur......
02 Haziran 2016 Perşembe 16:07
 // Oktay
Vakit kaybetmeye gerek yok somut adımlar atılmalı....
02 Haziran 2016 15:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler