YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'dan seçim açıklaması
Binali Yıldırım'dan seçim açıklaması
09 Mayıs 2015 10:02
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: "Türkiye koalisyon dönemlerinde hep kaybederken, istikrar ve güçlü iktidarların olduğu dönemlerde hep kazandı. Milletimiz bu kazanımları korumaya devam edecek"

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Türkiye'nin koalisyon dönemlerinde kaybettiğini, istikrar ve güçlü iktidar dönemlerinde ise kazandığını belirterek, "Milletimiz bu kazanımları korumaya devam edecek" dedi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, AK Parti İzmir Teşkilatının heyecanının koruyarak rehavete kapılmaması gerektiğini vurguladı.

"Vitesi yükseltip daha iyisi için daha fazla çalışacağız" ifadesini kullanan Yıldırım, 7 Haziran'da destan yazacaklarını kaydetti.

Sivil bir anayasa yapmak için ellerinden geleni yaptıklarını ancak eksikliklerin bulunduğuna işaret eden Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türkiye koalisyon dönemlerinde hep kaybetti. Türkiye tarihinde kalkınmanın yaşandığı üç dönem var. Birincisi demokrasi şehidi Menderes dönemi, ikincisi Özal dönemi üçüncüsü ise Recep Tayyip Erdoğan dönemidir ki Türkiye'nin sıçrama yaptığı çağ atladığı dönemlerdir. Onun dışında Türkiye hep geri gitmiştir. Koalisyon dönemlerinde yaşanan kavgalardan hizmete fırsat kalmamıştır. Şimdi Başkanlık sistemi ile Meclis ve hükümet ayrılmış olacak. Meclis ne kadar çok partiden oluşursa oluşsun icraatı yapacak olan hükümet bundan etkilenmeden icraatlarını yapacaktır."

Yıldırım, 7 Haziran'ın farklı bir seçim olacağını vurgulayarak, "Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkeyi parmakla gösterilen dünyanın sayılı ülkeleri arasına sokmak için ant içti. Türkiye koalisyon dönemlerinde hep kaybederken istikrar ve güçlü iktidarların olduğu dönemlerde hep kazandı. Milletimiz bu kazanımları korumaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yapılan yatırımlar üzerinden kendileri ile yarışa girdiğini belirten Yıldırım, "Başkan'a önerim kendi yaptıkları hizmetleri bir tarafa bizim yaptıklarımızı bir tarafa sıralayalım ve halka sunalım, halk kararını versin. Rakamları dans ettirmekle, takla attırmakla bu iş olmaz. Biz hayallerimizi anlatmıyoruz, yaptıklarımızı anlatıyoruz. 35 proje dedik, 7 tanesi bitti, 10 tanesi yapım aşamasında, geri kalanı da proje halindedir" değerlendirmesinde bulundu.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler