YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım’dan hodri meydan
Binali Yıldırım’dan hodri meydan
14 Ocak 2014 18:17
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim turlarını İzmir’in ilçelerinde sürdürüyor.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yolsuzluk iddialarıyla ilgili, "Yolsuzlukların arkasında duran namerttir. Gideceği yere kadar gitsin ama yolsuzluk kisvesi altında bu ülkenin temellerine dinamit koymak kimsenin harcı değildir" dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim turlarını İzmir’in ilçelerinde sürdürüyor. Yıldırım, partisinin Kınık İlçe Başkanlığı önünde vatandaşlara şöyle seslendi: “Bu ülkede taş üstüne taş koyanın başımız gözümüz üstünde yeri var. Geçmişte ülkemize hizmet eden herkesi takdirle şükranla anarız ama hizmet etmeyenlere de cömertlik yapacak değiliz. Sorunlarınızı biliyoruz. Kınık’ın organize sanayi bölgesi var ama adı var kendi yok. Sorunlar yumağı haline gelmiş. Bizim önemli işlerimizden biri olacak. Hâla buradaki atık suların Gediz Nehri’ne aktığını ve orayı zehire dönüştürdüğünü biliyoruz. 30 bin nüfuslu bir ilçenin atık su arıtma tesisi olmaması büyük eksikliktir. Kınıklı sağlık sorunu olduğunda ya Bergama’ya ya da Soma’ya gidiyor. Bunun da ele alınması lazım. Ağırlıklı tarımla meşgulsünüz. Tarımla ilgili destek var buna rağmen neden memnuniyet istenen düzeyde değil. Bizim için siyaset eşittir hizmet. Hizmet yapmak için dertli olacaksınız. Derdiniz olursa insana hizmeti dert edinirseniz o zaman sonuç çıkar. AK Parti’yi Türkiye’de iktidara taşıyan ekibe bakın yerel hizmetteki başarısıyla gelmiştir. Ben o ekibin bir elemanıyım. İstanbul başarısındaki ekipte yer alan biriyim. 200 milyar liralık yatırımı Türkiye’nin her köşesine taşıdık.”

"Siyaset yapan rakiplerimiz bizimle yarışamaz"

Binali Yıldırım, rakiplerinin kendisiyle hizmette yarışamayacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizimle siyaset yapan rakiplerimiz hizmette bizimle yarışamaz. Hiç şansları yok. Onun için ne yapıyorlar ha babam çamur atıyorlar. Atın durun güneş balçıkla sıvanır mı? Sıvanmaz. Biz konuşmuyoruz. Türkiye’nin her tarafında eserler konuşuyor.”

İzmir’e kaybolan yıllarını yıldırım hızıyla kazandıracaklarının altını çizen Yıldırım, şöyle konuştu: “Çağdaş olmanın gereği altyapının eksiksiz yapılmasıdır. Göz boyamakla ufak tefek projelerle alttaki biriken sorunları ortadan kaldıramayız. Köklü çözümlerimiz var. Çünkü bizim 11 yıllık ispatımız var. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştüren bir iktidar olarak karşınızdayız. Türkiye’yi hızlı trenle buluşturan, hava yolunu halkın yolu yapan bir iktidarın mensubu olarak cumhuriyet tarihinin rekoru 11 yıl ulaştırma bakanı olarak 2.5 yıl İzmir milletvekili olarak karşınızdayım. Zaman İzmir’e hizmet zamanıdır. İzmir’in kaybolan yıllarını yıldırım hızıyla telafi etmek zamanıdır.”

Bölünme hastalığı var

Binali Yıldırım, 30 Mart’ta, 2023 Atatürk Türkiye’sine çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak İzmir Büyükşehir Belediye başkanının da seçileceğini, Büyükşehir’in sadece Körfez’in etrafında değil 12 bin kilometrekare toprağının her karışında yetkili olacağını söyledi.

Büyükşehir’e gelen tüm kaynakların devlet desteklerinin buralara harcanacağını anlatan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "Dengeli bir şekilde harcanacak. Onun için bu seçimler Kınık ve İzmir için çok önemli. Büyükşehir Kanunu Meclis’te görüşülürken ana muhalefet meydan muharebesi yaptı. Çok mücadele etti çıkmaması için ’bu yasa ile Türkiye’yi böleceksiniz’ dediler. Onlarda bir bölünme hastalığı var. Bu ülkeyi kimse bölemez. Dört vazgeçilmezimiz var. Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak. Bir yıldır ülkede huzur var, sükun var, kardeşlik var. Şehitlerimiz gelmiyor. Bunun kime ne zararı var? Neden rahatsız oluyoruz? Bundan kardeşlikten ne zarar gelir.”

"İzmir'e hizmetin kalesini inşa edeceğiz"

Yıldırım, izledikleri siyasette husumet yok hizmet olduğunu belirterek şunları söyledi: "Hamaset yok nutuk atmak yok. ’Burası İzmir burası bizim kalemiz’ diyorlar. Hadi oradan İzmir’in tek kalesi var Kadifekale. Hadi oradan. İzmir’e hizmetin kalesini biz inşa edeceğiz. Boş lafların sloganların değil. 14 yılda hamasetle söylemlerle korku siyaseti ile kenti getirdiğiniz nokta ortada. İzmir eğer bu durumdan memnunsa benim diyeceğim bir şey yok. Memnun musunuz, değişime hazır mısınız? İsterseniz başarırsınız. Biz inanıyoruz ve hemşehrilerimize güveniyoruz. 30 Mart’ta hizmet siyasetinin anahtarını birlikte teslim alacağız.”

14 yıl ne yaptın?

Yıldırım, konuşmasında, “Size gelip ’yapacağım’ diyenlere ’14 yıl ne yaptın’ diye sorun" dedi. Yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu anlatan

Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kimisi konuşmada uzman kimi hizmette uzman. Konuşmada uzmana ihtiyacı var mı Kınık’ın? Sizin karşınıza gelenler kilometrelerce konuşur ama bir arpa boyu yolu yoktur. Biz kilometrelerce yol yapıp bir arpa boyu konuşanlardanız. Yerel yönetimlerin başarısızlığının arkasında ekipleri yok. Bu iş ekiple olur. Sizinle yola çıkanlara güveneceksiniz. Sonuna kadar güveneceksiniz. Onlara fırsat ve imkan vereceksiniz, teşvik edeceksiniz. İyi niyetli olabilirsiniz iş yapmak isteyebilirsiniz ama iş yapmak inisiyatif ister, risk almak ister. Hiç iş yapmazsan hata yapmazsın. Bizim iş yapmayan insanlara değil hata yapanlara ihtiyacımız var. Herkes hata yapabilir.”

Yolsuzluk varsa bu hizmetler nasıl yapıldı?

Binali Yıldırım, yolsuzluk iddialarını hatırlatarak, şunları şöyledi:

“Yolsuzluk arsızlık var diye bir yaygara gidiyor. İş yapıyor kardeşim iş yapan insan hata yapar. Yolsuzlukların arkasında duran namerttir. Gideceği yere kadar gitsin ama yolsuzluk kisvesi altında bu ülkenin temellerine dinamit koymak kimsenin harcı değildir. 11 yıllık kazanımını 11 günde tüketmeye kimsenin hakkı yok. Kimsenin bu ülkeyi IMF’ye, dış güçlere bağımlı hale getirmeye hakkı yok. Sömürüleri kesilenler, emzikleri düşenler ne yapacaklarını şaşırdılar ama bu millet her şeyin farkında. Yolsuzluk oldu da kardeşim bu yollar, havalimanları, hızlı tren iletişim yolları, hastaneler, okullar nasıl yapıldı? Türkiye nasıl 11 yılda 50 yıllık sorunlarını çözerek bu günlere geldi. 23.5 milyar IMF borcunu nasıl sıfırladı? Bunların hepsinin cevabının verilmesi lazım.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler