YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'a sürpriz ziyaret
Sanatçı Yılmaz Erdoğan, Hakkari'nin ilçe olmaması konusundaki talebini Başbakan Binali Yıldırım'a iletti
Binali Yıldırım'a sürpriz ziyaret
16 Ağustos 2016 / 14:36 Güncelleme: 16 Ağustos 2016 / 14:58

Sanatçı Yılmaz Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde Meclis'in hasar gören noktalarını gezdi, ardından AK Parti Grup Toplantısı için TBMM'ye gelen Başbakan Yıldırım'ı karşıladı. Yılmaz Erdoğan, Başbakan Yıldırım'a, Hakkari'nin ilçe yapılmamasıyla ilgili talebini iletti. 

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunun Yılmaz Erdoğan, Hakkari için Meclis'e geldiğini, Hakkari'nin ilçe yapılmasının hiç hesapta olmadığını söyledi. 

Hakkarililerden ve akrabalarından bu konuda yoğun bir talep aldığını ifade eden Yılmaz Erdoğan, "Sayın Başbakan ile görüştüm. Hakkari'nin ilçe olmasının daha iyi olacağını, Hakkari'nin bu konuda herhangi bir ekonomik kaybının olmayacağını belirtti." dedi. 

Yıldırım, "İkna oldunuz mu " sorusu üzerine, "Hakkari'nin temsilcisi pozisyonunda sayılmam.Hakkari'nin temsilcileri Hakkarililerdir. Onlar da 3-4 otobüs gelmişler. Ayaküstü konuşmadan bir ana fikir çıkarmak istemiyorum. Bakalım, göreceğiz. Oradaki duygusal travmayı çözmek için halkla bir diyalog kurulması konusundaki görüşümüzü söyledik. Çünkü o kırıcı oluyor. Yöre için iyi olacaksa yöre insanı ikna edilmeli." değerlendirmesinde bulundu. 

y1-001.jpg

Yılmaz Erdoğan, Hakkari'nin isminin "Çölemerik" olarak değiştirilmesi konusuna ilişkin ise Çölemerik isminin yeni olmadığını, Hakkari ilçe olduktan sonra bu konunun bir detay olarak kalacağını sözlerine ekledi. 

 // Yasin006
Sen kimsin terör is...
16 Ağustos 2016 21:47
 // Ömer
kim bu ? Bu ülke için ne yaptı? Hakkari ilçe olmuş Başkenti olmuş senin umurunda mı? Siz beyazkürd ve beyaztürkler bu ülkenin yakasından ddüşmeyecek misiniz? Dürüst iseniz mertçe çık deki; asker polis ve sivil vatandaş katleden pkk bir terör örgütüdür. Bırakın bu pis numaraları artık git LAL sitesindeki hayallerini filme çek...
16 Ağustos 2016 15:52
ahhh ulannnn ahhhhh
 // yavuz sultan selim han
meclisin içine neden sokuyorsunuz bu şahsı. değil başbakanla bence meclisin dış kapı bekçisi ilede görüştürmeyin. hatta ve hatta meclisin 500-1000 metre önünden bile geçmesine izin vermeyin. doğduğu kasaba şimdimi kıymetlenmiş. daha önce neredeymiş. bombalar patlarken neden -etmeyin kardeşşşş, eylemeyin kardeşşşşşş, burda hepimiz kardeşizzzzzzzz. dememiş de....
16 Ağustos 2016 Salı 15:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler