YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: Rusya'ya tazminat ödenmesi söz konusu değil
Binali Yıldırım: Rusya'ya tazminat ödenmesi söz konusu değil
28 Haziran 2016 14:31
Başbakan Binali Yıldırım, açıklamaları yaptığı grup toplantısı sonrasında ise Rusya'ya tazminat ödenmesinin söz konusu olmadığını kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında AK Parti milletvekillerine seslendi.

"RUSYA İLE NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI"

Yıldırım, atılan adımlarla düzelme sürecine giren Rusya ile ilişkilerine de değindi. 

"İsrail gibi Rusya ile atılan adımlar da normalleşme kararlılığımızın göstergesidir" diyen Yıldırım, "Önemli gelişmeler olduğunu paylaşmak isterim. Hem ekonomik hem tarihi önemi olan ilişkilerimizin düzeltilmesi için yapıcı bir tutum izledik. İki lider arasındaki dolaylı temaslar nihayet sonuç verdi. Karşılıklı yazışmalar Türkiye ve Rusya arasındaki buzların çözülmesini sağlamış gözüküyor" diye konuştu.

Yıldırım şöyle devam etti: Böylece Rusya ile Türkiye arasında normalleşme sürecinin başladığını da söyleyebiliriz. Her iki ülke halkı için hayırlı olsun. İşlerin bu noktaya gelmesinde Birçok gayret ve emek var. Kazakistan, Azerbaycan ve bölge ülke liderlerinin çabaları için şükranlarımızı sunuyoruz.

"TAZMİNAT SÖZ KONUSU DEĞİL"

Grup toplantısı sonrasında da açıklamalarda bulunan Yıldırım'a Rusya'ya tazminat ödenip ödenmeyeceğine yönelik soruya "Hayır öyle bir şey yok. Sadece üzüntülerimizi bildirdik, acılarını paylaştık" yanıtını verdi.

Yıldırım düşürülen uçağın pilotunu öldürdüğü iddia edilen kişi hakkındaki hukuki sürecin de devam ettiğini belirtti.

1
 // 1
Her zaman ki halini diyecek bişi bulamıyorum siyaset diyemem artık buna...
28 Haziran 2016 20:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler