YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: 'Önceliğim İzmir'
Binali Yıldırım: 'Önceliğim İzmir'
26 Ekim 2014 13:53
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir’in ihtiyaçları ve İzmirlilerin öncelikleri doğrultusunda hız kesmeden tam performans çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Her zaman önceliğin İzmir olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Durmak yok, İzmir için

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, “İzmir benim için çok önemli. Bunu İzmirli hemşehrilerim bilirler. Onlarla aramızda güçlü bir gönül bağı var’ diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sonrasında İzmir’e daha az geldiği yönündeki iddiaları yanıtlayan Yıldırım, “İzmirli hemşehrilerim bize böyle sitem ediyorsa ‘sitem sevgiden doğar’ deyip,‘ne mutlu’ deriz. Ancak farklı tartışma gündemleri ortaya atılıyorsa görünmekten ziyade İzmir için neler yaptığımızı konuşmak daha gerçekçi ve yerinde olur” şeklinde konuştu.

Açılışlar yakında

Gereksiz tartışmalar içerisinde kaybedecek zaman olmadığını dile getiren Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü; ‘İzmir’e sık gelip gitmem değil, İzmir için yaptıklarımız, yapacaklarımız daha önemli. Yapılacak çok iş, atılacak çok adım var. Gündemimizde İzmir hep en önde. Doğusuyla batısıyla kuzeyi ve güneyiyle tüm Türkiye’deki vatandaşlarımız gibi İzmirli hemşehrilerim de beni icraatlarımdan bilirler. Yapacağımı söyler, söylediğimi yaparım. Olmayacak bir şeyi dile getirmem. Ne söz verdiysek onları yapıyoruz. Projelerin çoğunda adım adım sona yaklaşıyoruz. Açılışları kısmetse güzel İzmirlilerle birlikteyapacağız. Şimdiden herkesi davet ediyorum”.

“Yoğunluk var ama öncelik İzmir'in”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özel Danışmanlığı görevi nedeniyle de son dönemde yoğunluk yaşadığını hatırlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ancak ben İzmir Milletvekiliyim. İzmirli hemşehrilerim bana ve partime güvenini İzmir’de de ortaya koydu. Bu nedenle ne yapılırsa yapılsın, nerede olursam olayım öncelik İzmir’in. Geçtiğimiz hafta Ekrem Demirtaş başkanlığındaki İzmir Ticaret Odası (İTO) heyeti ile bir araya geldik. Hazırladıkları raporları sundular. Konu İzmir olunca ve konuklar İzmir’den gelince her şartta, hatta hükümet nezdinde elimden gelenleri yapacağımı kaydettim. Bu şimdiye kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak”.

“Projelerde sona geliyoruz”

Genel seçimler sırasında ortaya konulan projelerin çoğunda adım adım sona gelindiğine vurgu yapan Yıldırım, “Her proje ile ilgili gün gün rapor alıyorum. Çoğunda sona yaklaşıldı. İzmirli hemşehrilerimle kısa süre sonra açılıştan açılışa koşacağız” diye konuştu.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler