YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım, 'Milletimizin başı sağ olsun'
Binali Yıldırım, 'Milletimizin başı sağ olsun'
23 Aralık 2013 21:46
Binali Yıldırım, İzmir’deki askeri tersanede meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı diledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’deki askeri tersanede meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı diledi.

Bakan Yıldırım, İzmir Alaybey Askeri Tersanesi’nde meydana gelen ve 10 kişinin ölümüne yol açan kazayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Binali Yıldırım, “İstanbul Tersane Komutanlığı’na bağlı tersanede havuzdan tamir ve bakımı yapıldıktan sonra denize indirilmesi esnasında iki teknenin, bir tanesi mayın tarama gemisi o selametle iniyor herhangi bir sorun yok. Onun arkasından indirilecek olan Değirmendere Römorkörü başlangıçta sancak tarafına yatıyor sonra düzeltmek için bir operasyon yapılıyor bu esnada da alabora oluyor. Ve bu olay neticesinde 8 asker 2 işçi olmak üzere toplam 10 personel hayatını kaybediyor.

Hayatını kaybeden, şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Deniz Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tabi olay nasıl oldu neden oldu bunlar şuanda askeri savcılık bir araştırma soruşturma başlamış durumda. Kısa sürede sonuçlandırılacak. Meftalar tamamen geminin içerisinden çıkarıldı ve hastanelere sevk edildi. Geçmiş olsun. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler