YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: "Kasetim çıkabilir"
Binali Yıldırım: "Kasetim çıkabilir"
06 Mart 2014 11:15
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, montajlanmış kasetler, paralel yapı ve paralel yargı hakkında açıklamalar yaptı.

Yıldırım, TGRT Haber'de illegal ses kayıtları ve yasadışı dinlemeleri değerlendirirken; "Benimle ilgili de kasetler çıkabilir" ifadesini kullandı.

"Benim de kasetim çıkabilir"

Yerel seçim havasının henüz oluşmadığını belirten Yıldırım, "17 Aralık'la başlayan ulusal gündem yüzünden, seçim atmosferine henüz fırsat olmadı. Bundan sonra başka kasetler de çıkabilir. Her şey olabilir. Benimle ilgili de bazı dinlemeler ortaya atılabilir. Başkaları da iftiralar altında bırakılabilir" dedi.

"At izi, it izine karıştı"

Ortalığın toz duman olduğunu anlatan Binali Yıldırım, "Artık neyin çıktığı, neyin çıkmadığı; hangisinin gerçek, hangisinin montaj olduğu karmakarışık vaziyette... At izi, it izine karıştı" değerlendirmesi yaptı.

"30 Mart'ta gerçeği göreceğiz"

İllegal ses kayıtlar hakkında yorum yapan Yıldırım, "Vatandaş, bunlardan bıkıp usandı. Bu saatten sonra ortaya atılanlara itibar edileceğini düşünmüyorum. Türkiye'nin bir an önce bu faydasız, saçma işlerden kurtulması lazım. Gerçeklere dönmeliyiz. Bütün bunlar, seçimleri etkilemeye yönelik bir oyun, kurgu, tezgah... Gerçekler, seçim... 30 Mart'ta gerçeği göreceğiz" ifadesini kullandı.

"Paralel Yapı amacına ulaştı"

'Ekonomiye zarar veriyorlar' diyen Yıldırım, "Esnafta sıkıntı var, piyasada durgunluk var. Dolardaki ve faizdeki oynamalar, insanları tedbirli olmaya sevk ediyor. Dolayısıyla kimse de yatırım yapmıyor. Herkes beklemeye geçti. Bir ekonomi beklemeye geçti mi; o zaman sıkıntı kapıda demektir. Allah'tan bizim kriterlerimiz iyi de sıkıntı yaşamıyoruz" diye konuştu.

"Devletle bilek güreşi yapılmaz"

'Hiç kimse devlet ile bilek güreşine giremez' diye paralel yapılanmaya meydan okuyan Binali Yıldırım, "Demokrasilerde böyle bir şey olamaz. Hiç kimse devletle bilek güreşine giremez. Bu kabul edilemez. Milli irade ne derse, o olur... Milletin temsil edildiği yer meclistir. Hesabı seçilmiş hükümetler millete verir. Milletin dışında kimse hesap soramaz" dedi.

"Yargı da yargılanmalı"

Yıldırım, HSYK düzenlemesini savunarak, "Biz siyasiler hesap veriyoruz. Ben 11 yıl bakanlık yaptım. Mahkemelerde hesap veriyoruz, mecliste hesap veriyoruz, komisyonda hesap veriyoruz. Sandıkta hesap veriyoruz. Müfettişler gönderiyoruz onlar da hesap soruyorlar. Hesapları göre göre bugünlere geldik. Bürokrasi de hesap veriyor. Ama yargıda hesap sistemi çalışmıyor. Yargı da yargılanabilir olacak" ifadelerini kullandı.

12:04
 // ŞİKİ ŞİKİ BABA
Her yeri alt üst ettim, şiki şiki baba kasetini bulamadım. Cemaat, bu işe el atsa, iyi olurdu. Aynısı olmasa da, montajlısı kabulümdür. Sahi bu Feto, ne kadar zevksiz ve meymenetsiz birisi... Ne bir kedi, ne bir çocuk, ne de bir manzara sevgisi var. Adam girmiş inine, nelerle uğraşıyor. Zevksiz, nursuz herif!...
06 Mart 2014 12:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler