YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: FETÖ'cüler ilk orada ortaya çıktı
​Başbakan Binali Yıldırım, "FETÖ'cülerin ilk piyasaya çıktığı yer anayasa yargı reformudur. Sonrakini biliyorsunuz MİT Başkanının alınması, 17-25'te iyice ortalık kızıştı. Sonra da 15 Temmuz'u yaşadık" dedi.
Binali Yıldırım: FETÖ'cüler ilk orada ortaya çıktı
02 Ekim 2016 / 12:23 Güncelleme: 02 Ekim 2016 / 13:51

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Gençlik Kolları'nın düzenlediği çalışma programında konuştu.

Gençlere önemli mesajlar verdi. FETÖ ve olağanüstü hal hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım geri adım atmayacaklarını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarından satır başları:

"AK Parti demek memleket zorda ise milletin ayağa kalkması gerekiyorsa ön önde giden teşkilat demektir"

- "Bugünlerde sürekli olarak ikinci darbe yapılacak bitmedi yeniden geleceğiz deniyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var." 

- "Bu darbeyi tezgahlayan hainler zannettiler ki bu vatan evlatları korkacak sayın cumhurbaşkanımız ve hükümet üyelerimiz korkacak. Bunlar göremedi şapkasını alıp gidecek kişiler karşısında yoktu."

- "Şükürler olsun ki hainler millet iradesi karşısında kısa sürede diz çöktüler. Şimdi artık zaman, bunları bünyeden temizleme zamanıdır. Devletin içinden, ticaretin, siyasetin içinden her yerden bu hainleri söküp atacağız. Hiç kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Milletin mağduriyetini görmezden gelip FETÖ'cülere sahip çıkarak mağdur edebiyatı yapanlar asla ve asla bu millet tarafından hoş görülmeyecektir." 

"İNTİKAM DUYGUSUYLA DEĞİL, ADALETLE HAREKET EDECEĞİZ"

- "(Kamudaki FETÖ soruşturmaları) Yaş ile kuru bir arada yanmayacak. İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların olabileceğini de öngörüyoruz. Ancak, 'Hata yapmayacağız' diye, hiçbir şey yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin." 

"TÜRKİYE'Yİ 3'E KATLADIK."

- 15 yıl önceki Türkiye'yi düşüünün bugünkü Türkiye'yi görün ve kıyaslayın uzağa gitmeye gerek yok şu Ankara ve Kızılcahamam yolunu düşünün, okulların, şehirlerin, hastanelerin halini düşünün ve bir karşılaştırma yapın Türkiye nereden nereye geldi. Türkiye'yi 3'e katladık. Türkiye'yi dünyaya dudak uçuklatacak büyük projelerle, Türkiye'ye çağ atlattık.

- " Biz senedi milletten aldık, hesabı millete veririz."

- "Ne o AK Parti Cumhurbaşkanı seçemez kim dedi kardeşim milletin sözünün üzerine sz olur mu millet bir şey dediyse herkes sözünün arkasında selam duracak."

-  "Millet 15 Temmuz'da darbecilerin birer birer hesabını gördü Cumhurbaşkanını halkın seçmesini gerektiren referandumu da yaptık. Halkın oylarıyla yüzde 52 oy olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk Halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı oldu."

- "Bir bakıyorsun bir sabah AK Parti'ye kapatma davası açılmış, bütün dünya şaşkın, ben o zaman yurtdışındaydım. Muhatabım beni arayıp şaka olup olmadığını sordu. Ben de maalesef doğru olduğunu söyledim. O kapatma davasında siyasetten men edilecek 72 kişilik liste arasında ben de vardım. Cumhurbaşkanımız birinci sıradaydı. 15 Temmuz listesinde de Cumhurbaşkanı Eredoğan birinci sıradaydı.

FETÖ'CÜLER İLK KEZ ORADA ORTAYA ÇIKTI

"FETÖ'cülerin ilk piyasaya çıktığı yer anayasa yargı reformudur. Sonrakini biliyorsunuz MİT Başkanının alınması, 17-25'te iyice ortalık kızıştı. Sonra da 15 Temmuz'u yaşadık"

- " Artık birşey olmaz demeyin çünkü bu topraklar çok dinamik bu topraklar üzerinde hesabı olan çok."

"BIRAKIN BU HAİNLERİN PEŞİNDEN GİTMEYİ"

15 Temmuz geride kaldı. 15 Temmuz'un doğurduğu bu kötü sonuçlardan kurtulmamız lazım. Hayat devam ediyor. Biz OHAL ilan ettik. OHAL'i biz millete ilan etmedik, kendimize ilan ettik. Hükümete ilan ettik. Niye? Çünkü bu alçak hainleri bir an önce temizlememiz lazım. Artık milletin sürekli bunlarla meşgul olmasını, 'güvende miyim, değil miyim' diye tedirgin olmasının önüne geçmemiz lazım. Şimdi yeni yeni oyunlar peşindeler. FETÖ sonuç olamadı, işi BTÖ'ye havale etti. Bunlar 15 Temmuz'dan önce, hem 15 Temmuz'dan sonra bir araya geldiler, işbirliği yaptılar. FETÖ 15 Temmuz'dan önce başarılı olamadığı için BTÖ'ye dedi ki, 'Bizim işler ters gitti, bize bir el atın. Terör faaliyetlerini artırın, desteği yapacağız' dediler. Ey bacılarım, kardeşlerim himmet paraları terör olarak dönüyor. Artık bırakın bu hainlerin peşinden gitmeyi.

-" Kardeşim sen o gece yaşananları gördün mü? 12 yaşındaki torunum dede bunlar bizim askerlerim değil mi? niye ateş ediyorlar? dediğinde o gece o soruya cevap veremedim. Şimdi adalet içinde o sorunun cevabını türk hakim ve savcılar veriyor."

-" İlkemiz belli tek millet, tek devlet ve ayyıldızlı albayrak, doğuda verdiğimiz mücadele de bunun için, Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz."

"BİLGİ TOPLUMU YOLUNDA BÜYÜK GAYRET GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR"

"Lise üniversite mezunu gençlerimizin Genel Sağlık Sigortasını 2 yıl süreyle karşılamaya devam ediyoruz. Yeni evlenecek gençlere çeyiz hesabı açıp onların yuva kurmalarını teşvik ediyoruz. İş kurmak isteyen gençlere hibe ve kredi veriyoruz. İlk kez işe giren gençlerin asgari ücretini devlet karşılıyor. Eylül ayında açıkladığımız Doğu ve Güneydoğu raporu ile bu bölgedeki gençlere desetek sağlayacağız sizlere son larak şunları söylemek istiyorum. Eğer Türkiye'yi geleceğin en önemli güçlerinden yapacaksak, bunun başı bilgiyi kullanmaktan geçiyor, artık tank tüfek değil önemli olan bilgidir. Bilgi toplumu yolunda büyük gayret göstermemiz gerekiyor. Türkiye'yi bilgi toplumuna dönüştürecek her projeye katkımız devam edecek, İletişime açık gençler olarak yetişmeniz bizim için çok önemli ancak hayatın en önemli şeşi sabırdır. Bilim çağında aklınızla muhakeme gücünüzle kabiliyetinizi artırarar devam edebilirsiniz. Boş tartışmalardan uzak durun, bu ülke sizin yetişip emaneti devralmanızı bekliyor. Sizden önceki nesiller bazı yanlışlarla sınandı. Sizin ve sizden sonrakilerin böyle sınanmaması için uğraşıyoruz. Türkiye'nin en büyük başarı hikayesini sizler yazacaksınız. "

 

 

1
 // 1
Her bela bir tecrübe her tecrübe yok edici bir güçtür kullanmasını bilene Öyle yapılanma olmalı ki devletin içinde kimse bir daha bu millete bu bayrağa bu vatana bu devlete ihanet etmeye cesaret edemesin. . ....
02 Ekim 2016 13:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler