YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: Darbe girişimini yakın korumamdan öğrendim
Başbakan Binali Yıldırım Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti. Yıldırım "Darbe girişimini yakın korumamdan öğrendim. Tehlike bitmiş değildir. Şu anlamda değildir. Vatandaşımız tedirgin olmasın. Vatandaşımızın huzuru, güveni sağlanmıştır" dedi.
Binali Yıldırım: Darbe girişimini yakın korumamdan öğrendim
22 Temmuz 2016 / 13:53 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 15:32

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazın, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalanan Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı yerleşkesinde bulunan Şehitler Camisi'nde kıldı. Cami imamı da okuduğu selanın ardından şehit edilmişti.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalanan Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda 47 polis şehit olmuştu. 

Başbakan Yıldırım'ın açıklamasının satır başları şöyle: 

Hainlerin Türkiye Cumhuriyeti'ne birliğine, beraberliğine karşı hazırlık yaptığı günün haftasındayız. FETÖ terör örgütü mensuplarının, asker kılığındaki teröristlerin ülkenin, milletin bağımsızlığına karşı başlatılan bu hain girişimi sona erdirmek için hazırlık yapan 43 tane yiğidimizi, attıkları bombayla şehit ettiler.

Az önce baktığımız bir çukurda bir helikopter bir enkaz haline geldi. Orada da 7 yiğit kardeşimizi şehit verdik. Toplam burada 50 şehidimiz var. Burada arkadaşlarımızın hazin öyküsü var. Güneydoğuda mücadelelerini yapmış arkadaşlardı. Onlar Türk milletinin kalbinde taht kurmuştur. Hain darbe girişiminin bertaraf edilmesi onların bu kahramanlıkları sayesinde gerçek olmuştur. 

BUNDAN DAHA BÜYÜK DELİL VAR MI?

Bu örgütün ne kadar cinnet noktasına geldiğini, ne kadar insanlıktan çıktığını gösteren bundan daha açık delil olamaz. Bize 'delil deyip' diye ipe un serenlere buradan yüce Türk milleti adına şunu söylüyorum;bundan daha büyük delil var mı kardeşim  Kendi halkının üzerine tankları süren, kendi halkını havadan ve karadan tarayan, uçaklarla bomba yağdıran bu ölüm makinalarının, bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin." 

TEHLİKE BİTMİŞ DEĞİL

Tehlike bitmiş değildir. Şu anlamda değildir. Vatandaşımız tedirgin olmasın. Vatandaşımızın huzuru, güveni sağlanmıştır. Ve zayıf da olsa bu gibi intikam duygusuyla, yenilmişlik hissiyle harekete geçen, geçmeye çalışan çılgınlar olabilir. Buna karşı da tedbirlerimizi alıyoruz.

HAK ETTİKLERİ EN AĞIR CEZAYI ALACAKLAR

 "Hukuk devleti, Türkiye intikamla hareket etmez, onların yaptığını yapmaz. İntikam yerine adaletle davranılacak ama dökülen hiçbir kan, hesapsız, hesap sorulmadan kalmayacak. Yapanlar mutlaka ve mutlaka teker teker adaletin önüne çıkarılacaklar, hak ettikleri en ağır cezayı alacaklardır." dedi. 

Asker kılığı içerisindeki bu FETÖ'cü çeteleri, terör elemanlarını askerlerimizle, silahlı kuvvetlerimizle onun asil kurumsal yapısıyla karıştırmamız lazım. Her kurumda yanlış yapılar olabilir. Bugün artık temizlik günüdür. Bu temizlik de en iyi şekilde yapılmaktadır. Tamamen bu şebekelerin devlet içerisinden temizlenmesi için de ne gerekiyorsa yapılacaktır."

DARBE GİRİŞİMİNİ YAKIN KORUMALARIMIZDAN VE VATANDAŞTAN ÖĞRENDİK

"Darbe girişiminin başladığını biz hemen hemen bir 15 dakika sonra öğrendik. Kimden öğrendik. Yakın korumalarımızdan ve vatandaştan öğrendik. Eşimizden, dostumuzdan öğrendik. Yani bize ondan önce bu konudaki tehdidin boyutu, neler olduğu hakkında herhangi bir bilgi gelmiş değil. Madem bu iş kamuoyuna açık hale geldi, ben de bu kadarını söyleyeyim. Ama bunların şu anda önemi yok. Şu anda önemi olan şey biz bertaraf ettiğimiz bu belanın tekrar dönüp dolaşıp bir tehdit olmaması için ne lazımsa onu yapıyoruz."

PİYASADAKİ DEDİKODULARA KULAK ASMAYIN

Bugünlerde bu terör örgütü, yaptığı marifetlerle sonuç alamayınca piyasada dedikodular yaydılar. 'Şeker karaborsa, yok benzin bilmem ne...' Bunlar akla ziyan şeylerdir. Memlekette hiçbir şeyin sıkıntısı yoktur. Her şey ihtiyaçtan fazla şekilde vardır. Bulanık suda balık avlamaya çalışanlara da buradan sesleniyorum. Asla ve asla böyle bir işe tevessül etmesinler. Bu da bir başka yanlıştır. Bunlarla ilgili de gereken neyse o da yapılacaktır. Fırsatı ganimete çevirmek isteyen soysuzlara da asla fırsat verilmeyecek."

sayın yıldırım yeniden..
 // atiker
15 temmuzda yeniden baştan aşağı türk milletine özgü milli bir devlet kurulmalı mevcut devlet baştan ayağı yeniden dizayn edilmeli kurulacak yeni devlet seksen senedir karşılaştığı ihanetler hukuksuzluklar halka yapılan zulümler dönem dönem ele alınarak tümüyle ortadan kaldırılmalı yeni türkiyenin bu günün büyük devletlerinden birisi olması için tüm gerekenler yapılmalı yaşasın yeni bağımsız özgür türkiye cumhuriyeti.....
22 Temmuz 2016 Cuma 14:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler