YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: Bu memleket bağıran çağıranları çok gördü
Binali Yıldırım: Bu memleket bağıran çağıranları çok gördü
14 Mayıs 2015 09:26
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve Ak Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy Bergama'da vatandaşlarla bir araya geldi

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, seçim meydanlarında verilen vaatleri eleştirerek, "Muhalefet atıyor, biri bin 400, biri bin 500, diğeri yüksekten atıyor 5 bin diyor. Millet lafına inanmıyor, sicili bozuk. İşte o yüzden gidip notere sözünü imzalatıyor" dedi.

 AK Parti İzmir milletvekili adayı Cemil Şeboy ile Kınık, Dikili, Foça ve Aliağa ilçelerinin ardından Bergama'yı ziyaret eden eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti ilçe binasında partililerle bir araya geldi.

Yıldırım, yaptığı konuşmada, Türkiye'de istikrarın adının AK Parti olduğunu, istikrarın sürmesini ve Türkiye'nin büyümeye devam etmesini istediklerini belirtti.

AK Parti'nin verdiği sözleri yerine getiren, hizmet partisi olduğunu söyleyen Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu memleket bağıran çağıranları çok gördü, AK Parti'yi ve hizmeti de gördü. Kimse merak etmesin biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Nereye giderseniz gidin yolları, hava alanlarını, tren raylarını yani hizmeti göreceksiniz. Muhalefet atıyor, biri bin 400, biri bin 500, diğeri yüksekten atıyor 5 bin diyor. Millet lafına inanmıyor, sicili bozuk. İşte o yüzden gidip notere sözünü imzalatıyor. Millet bunlara en güzel cevabı verecek. Bu milletin dini ile inancı ile uğraşanların sonu felakettir. Ne kılık kıyafet ne inanç, hiçbirine bundan sonra dil uzatanlara bu millet izin vermez. Dilini koparırlar.

Şimdi koalisyon hesapları yapılıyor. Düşman kardeşler birbirlerine sarılacak vaziyetteler. Bunlarda samimiyet yok. Bu ülkede kardeşliğin, birlik beraberliğin, milliyetçiliğin de teminatı AK Parti'dir. Bizde değişmeyen 4 şey var; tek vatan, tek millet, tek devlet ve ay yıldızlı tek bayrağımız. Bunlar üzerinde asla operasyon yaptırmayız."

Bergama'ya baraj, sulama, dere ıslahı, hayvancılık ve tarım desteği, yollar, hastaneler, okullar, kültür varlıkları konularında hizmet getirdiklerini vurgulayan Yıldırım, "Şimdi '35 proje ne oldu' diyorlar. Haberleri yok ki 5'i bitti, 17'si sürüyor, diğerlerinin de projesi devam ediyor. Bergama'ya doğal gazı da getireceğiz, kimsenin şüphesi olmasın. İZBAN bizim sözümüzdür. Yeni dönemde bu işin takipçisi olacağız. Çandarlı Limanı'nda altyapı çalışmaları tamamlandı, üst yapı çalışmalarının ihalesinin yapılarak tamamlanmasının ardından 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacak" diye konuştu.
Beraberindekilerle esnafı ziyaret eden Binali Yıldırım, ikram edilen simidi yedi, saç tıraşı oldu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler