YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: Bakanlığı şanla şerefle yaptım
Binali Yıldırım: Bakanlığı şanla şerefle yaptım
06 Şubat 2014 07:19
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 'Türkiye’de yapan bir bakanlığın başında şanla şerefle görev yaptım' dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bize laf söylemeden önce 10 kez düşünmelerini tavsiye ediyorum. Bu ülkede yatırımların yüzde 50’sini 11 yıl boyunca yapan 250 milyar liralık eseri Türkiye’de yapan bir bakanlığın başında şanla şerefle görev yaptım” dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İzmir’in Bornova ilçesinde partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. “Her yer Binali her yer Yıldırım” sloganlarıyla kürsüye çıkan Yıldırım, “İzmir’de tarih yazacağız. Bu kenti 15 yıldır yönetenler var yönettiğini sananlar var. Son 10 yılın tamamı kayıptır. Tamamen kentin geri gitmesi kentin içine kapanmasıdır. Bornova’da trafik sorunu var mı? İmar, altyapı, otopark, yeşil alan problemi var mı? Pazaryeri, kültür merkezi problemi var mı? Bir tanesine de yok deyin ya. Neden? Az önce bir olay yaşadık. Altındağ Merkez Mahallesi’nde aile hekimliği için bir yer bulamadılar. Neden yok? Merkez Mahallesi’nde ruhsatlı olan tek bina yok. Onun için yer bulamıyorlar. İşte Bornova bu. Bornova’nın sorunlarına kulağını tıkayanlara ‘dur’ diyeceksiniz ve 30 Mart’ta bunların karnesini ellerine verip evlerine göndereceğiz” dedi.

“Bize laf edenler 10 kere düşünsün”

CHP ve MHP liderlerinin eleştirilerine cevap veren Binali Yıldırım, şunları söyledi:
“İleri geri laflar ediyorlar. Bakın hemşehrilerim herkes hesabını iyi yapsın. 11 yıldır dağ gibi soruları dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bu günlere geldik orada burada nutuk atarak gelmedik. Her şeyin bir ustası var. Onlar iktidar olmadılar hizmet yapmadılar konuşmasının ustası oldular. Biz de çalıştık hizmet ürettik bizde az laf çok iş var. Bizi bu millet Bolu Dağı’ndan Karadeniz Sahil Yolu’ndan bilir. Bizi bu millet otogardan bilir, bizi bu millet ecdadımızın 150 yıllık mirası denizin altından tünelleri geçiren iktidar olarak bilir.

Bizi bu millet hızlı trenden bilir, bölünmüş yoldan bilir Marmaray’dan, 3 köprüden, 3. havalimanından bilir. 11 yıldır yaptıklarımızı anlatmaya kalkarsam onların uykusu gelir uyuya kalırlar. Bizde doğru hizmet var. Tek bir günümüzü boş geçirmedik. Bize laf söylemeden önce 10 kez düşünmelerini tavsiye ediyorum. Bu ülkede yatırımların yüzde 50’sini 11 yıl boyunca yapan 250 milyar liralık eseri Türkiye’de yapan bir bakanlığın başında şanla şerefle görev yaptım. 100 binlerce iş tamamladım. Onu bunu bilmem arkadaşlarıma güvendim hepsinin altına da imzasını attım. Bütün bu işlerin hesabını her an verdim. Mecliste verdim mahkemelerde verdim komisyonda verdim. Üç dönem milletvekili seçildim yüzde 50 destek aldım. Diyor ki bir muhalefet lideri, ‘İzmir’in Büyükşehir belediye başkan adayı oldu. İzmir’in sokaklarında nasıl geziyor’ diyor. Gel buraya nasıl gezdiğimi nasıl İzmirlilerle kucaklaştığımı gör. İşte burada İzmir’de burada bu insanlarla beraber gezdim.

‘İzmir seninle gurur duyuyor’ diye slogan atıldı. Biz sizinle gurur duyuyoruz. Bu dünyada veremeyeceğimiz hesabımız yok. Halka da hakka da her zaman hesap verdim, vermeye de devam edeceğim.”

“Sicilinizi cümle alem biliyor”

Yıldırım siyaset yerine sürekli ideoloji konuşulduğunu belirterek, “Bakın İzmir’i gelecek 5 yıl yönetecek yöneticileri seçeceğiz. İş gayet net. Sürekli bizi yerel hizmetten uzaklaştırıp ideolojik siyasete çekiyorlar. Ülke meselelerinin gündemi sürekli bunlar tesadüf değil. Bu alanda söyleyecekleri bir şey yok. Karneleri sıfırlarla dolu. Neyi anlatacaklar size? 10 yıldır Harmandalı çöplüğünü kaldırmadıklarını mı anlatacaklar. 7 yıldır hazır teleferiği çalıştıramadıklarını mı anlatacaklar? Yılan hikayesine dönen bitmeyen metroyu mu anlatacaklar. Bunları yapmadıkları için minderin dışına ustaca çıkıp dışarıdan taciz atışlarıyla akıllarınca milletin aklında benim hakkımda soru işaretleri oluşturacaklar. Hadi oradan sizin sicilinizi cümle alem biliyor” diye konuştu.

“İktidarımızda particilik olmaz”

Yıldırım, İzmir’de iki Bornova olduğunu söyleyerek, “Bunlardan hayır gelmez. Bunların tezkerelerini erken terhisle vermek lazım. İki Bornova var. Bir ön taraftaki Bornova, bir de arka taraftaki Bornova. Arka taraftaki sessiz Bornova sizin biletinizi kesecek bu sefer hazır olun. Bizim iktidarımızda particilik olmaz. Hizmet millet için olur. Bunlar hizmette de ayrımcılık yapıyorlar. ‘Bize oy verenler kim ona öncelikli hizmet edelim’ diyorlar. Yol bir köyün kenarına kadar geliyor. ‘Burası bize oy vermemiş’ diyerek orada bırakıyorlar. Bunun hesabını 30 Mart’ta soracaksınız. Sormazsanız üzerseniz beni soracaksınız. İstanbul’da belediyeciliğin tarihini yazan bir Başbakanımız var. Biz onun liderliğinde 11 yıl boyunca ülkenin doğusunu batısını kuzeyini güneyini her karış toprağını hizmetle buluşturduk” dedi.

Yıldırım, “İki laflarının biri ‘efendim biz iş yapacaktık hükümet engel oldu’. Koca bir yalan. Her şeyi bıraktım İzmir’in işini hallettim. İki kez metro için fiyat artışı aldım ama yine yok onu da bitirmek bize nasip olacak. Hiç merak etmeyin. İzmir’de 31 Mart sabahı güneş bir farklı doğacak. İzmir’de hizmet siyaseti yapacağız” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler