YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: Adaylıktan çekilirim!
Binali Yıldırım: Adaylıktan çekilirim!
13 Mart 2014 11:23
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun "TOMA'lara su verilmesi emrini verdiği" yönündeki iddiaları yalanlayarak, "İddiasını kanıtlasın adaylıktan çekileceğim" dedi.

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun görev ve yetkisinde olan itfaiyenin TOMA'lara su verilmesine yönelik kendisinin müdahalesinin mümkün olamayacağını belirtti.

Kocaoğlu'nu, iddiasını ispata davet eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Aziz Kocaoğlu, TOMA'ya su verilmesi emrini benim verdiğimi iddia etmiş. İzmir'in yöneticileri, kendi görev ve sorumluluklarının bilincinde olmalı. Bu tür söylemlerle iftira ve karalama siyaseti yapıyorlar. Etik olmayan siyasi anlayışa İzmirliler layık değil. İzmirliler, beceriksiz ve kendilerini kandıran anlayışı terk etmeli, hizmet üreten anlayışı tercih etmelidir. 30 Mart bunun için iyi bir fırsat olacaktır. Benim itfaiyeye TOMA'lara su verin emrini verdiğimi iddia eden anlayış, bunu ispatla yükümlüdür. Kocaoğlu, bu iddiasını kanıtlasın, ispatlasın bugün adaylıktan çekileceğim. Bu iddiasını ispat etmezse kendisi çekilmeli."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler