YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bilmediğimiz bir sürece destek veremeyiz"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 36. Uluslararası Aksu Festivali'ne katılmak ve bir dizi açılış töreni gerçekleştirmek için Giresun’a geldi.
"Bilmediğimiz bir sürece destek veremeyiz"
20 Mayıs 2013 / 14:21 Güncelleme: 20 Mayıs 2013 / 14:26

36. Uluslararası Aksu Festivali’ne katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, festival açılışında bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, “4 bin yıllık bir gelenek bir ülkenin tarihinde önemlidir. Siz bu 4 bin yıllık geleneğe sahip çıkıyor yaşatıyorsunuz ben de sizlerleyim, aranızdayım. 4 bin yıllık geleneğe sahip çıkmak demek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sahip çıkmak demektir. Biz de CHP’liyiz. Yani geleneğimize, halkın geleneklerine sahip çıkan bir partiyiz. Hepimiz  kendi geleneklerimize sahip çıkacağız” dedi.

Giresun’da çözüm sürecini de değerlendiren Kılıçdaroğlu “Yeni bir süreç başlatıldı. CHP’ye 'niçin bu sürece destek vermiyorsunuz?' diye soruluyor. Bilmediğimiz bir sürece nasıl destek verebiliriz.

Barışı istemeyen mi var ? Ancak barış ayrı bir şey, 76 milyonu terör örgütünün ağzına bakmasını kabul etmeyiz. Oturup terör örgütüyle Anayasa görüşmeleri yapmak ayrı bir şey. CHP olarak mecliste olduğumuz sürece  Türk lafı Anayasa'dan çıkartılamayacaktır. Bedenlerimiz çiğnenmeden bu gerçekleştirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Anayasa kuruluş bölümünden çıkartılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bizim ortak değerlerimiz, bu ülkenin ortak değerleridir. Bize kimse demokrasi dersi veremez. Siz nasıl ki 4 bin yıllık geleneğinizi yaşatıyorsanız, sahip çıkıyorsanız biz de hem bağımsızlığımıza hem de özgürlüğümüze sahip çıkacağız” diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmanın ardından festival kapsamında dilek tutup üç defa saç ayaktan geçip, denize 7 çift, bir tek taş atarak gelenekleri sembolize etti. Saç ayaktan geçerken tuttuğu dileği açıklamayan Kılçdaroğlu, “Bütün dertlerim ve kederlerim denize” diyerek dere ile denizin birleştiği yere sırtını dönerek taş attı.

Daha sonra festival ABD, Japonya, Litvanya,Polonya ve KKTC gelen yabancı folklor ekibinin gösterileriyle devam etti.

 

İHA

ESED
 // MALİKİ
DESTEĞİN DE SENİN OLSUN ZIKKIM OLSUN SENİN VERECEN DESTEK

SEN GİTTE ESED E DESTEK VER

BEN SENİN YERİNDE OLSAM GİDER SAFLARINA KATILIRDIM ESED İN

ZATEN YAKINDA YOLCUSUN CHP DEN BELKİ ESED SANA BİR KOLTUK AYARLAR........
20 Mayıs 2013 Pazartesi 17:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler