YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bilal Erdoğan: Seçimden sonra CHP MHP HDP koalisyonu vadediyorlar
Bilal Erdoğan: Seçimden sonra CHP MHP HDP koalisyonu vadediyorlar
04 Haziran 2015 22:27
TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan, muhalefet partilerinin seçimden sonra koalisyon vadettiğini belirterek, "Diyorlar ki, (AK Parti'yi yenersek, koalisyon yapacağız, Türkiye'yi koalisyon karanlığına geri götüreceğiz)" dedi.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile ilçedeki iş yerlerini ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini söyledi.

Genel seçimde AK Parti ve diğer partilerin yarıştığını, diğer partilerin seçim vaatlerinin alt alta konulduğunda hepsinin aynı olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Uçuk kaçık, 'Başkası ne veriyorsa onun 2 katını veriyorum' vaatleri yapmışlar. Bu neyi gösteriyor? Bütün rakiplerin vadettiği şu, seçimlerden sonra CHP, MHP, HDP koalisyonu vadediyorlar. Bir araya gelmez denilen CHP ile MHP eskiden bir araya geldi mi? Bu seçimden sonra vaatleri de CHP, MHP, HDP koalisyonu getirmek. Diyorlar ki, (Biz AK Parti'yi yenersek, üçümüz koalisyon yapacağız, Türkiye'yi yine 90'ların, koalisyon karanlıklarına, ekonomik krizlerine, kasa fırlatan esnafın durumuna, perişanlığa, enflasyona geri götüreceğiz)."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, SGK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde hastanelerin durumunu anımsatan Erdoğan, şunları anlattı:

"Hastanelerde bebekler, cesetler rehin kalıyordu. Diğer tarafta iktidara koalisyon ortağı olarak gelmiş, Türkiye'nin dışına çıkamamış, ülkeyi bir adım ileriye götürememiş, ekonomist olmasına rağmen ekonominin e'sinden anladığını henüz duymadığımız bir MHP lideri var. Diğer yanda, 6-7 Ekim olaylarında insanları sokağa çağıran, Hakkari'de sadece 36 tane okulu yakıp yıktıran, memleketin otobüsünü, devlet binasını, hastanesini taşlattıran zihniyetin başındaki ve dışarıdan dağdan yönetilen bir parti ve lideri var. Bir tarafta da Türkiye'ye, cumhuriyet tarihinin en başarılı ekonomik yıllarını yaşattıran, bölgesinde artık itibar edilen, gurbetçi vatandaşlarımızın pasaportlarını göğsünü gere gere masaya koyabildiği bir ülke haline getiren AK Parti var."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler