YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bilal Erdoğan: "Kur'an kurslarımıza hiç olmadığı kadar ilgi var"
Bilal Erdoğan: "Kur'an kurslarımıza hiç olmadığı kadar ilgi var"
12 Haziran 2015 16:14
Cumhurbaşkanı oğlu Bilal Erdoğan, "Bugün imam hatip ortaokulları ve liselerinde bir milyon öğrenci var, bugün Kur'an kurslarımıza, hafızlık okullarımıza hiç olmadığı kadar teveccüh ve ilgi var" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Gölcük'te Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı ve hayırsever bir aile tarafından yaptırılan Hacı Fatma Kahraman Camisinin ibadete açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, caminin bütün ümmete "hayırlı ve uğurlu olması" temennisinde bulundu.

"Bu ülkede bir rivayete göre 20 bine yakın cami ve vakıf eserinin yıkıldığını, arsalarının satıldığını artık bilmeyen kalmadı sanıyorum" ifadesini kullanan Erdoğan, "Daha sonrasında 28 Şubat dönemini ben şahsen yaşadım. İçinde bulunduk, katsayı mağduru olduk ancak bugün son 12-13 yılda açılan yolların, kapıların tekrar kapanmamasının teminatı Allah'ın izni ile bu akademilerden, bu Kur'an kurslarından yetişen, bu camilerde Kur'an-ı Kerim ile tanışan gençlerden, bu kreşlerden, bu okullardan yetişen gençlerden ve onların çalışmalarıyla inşallah olacaktır" diye konuştu.

Erdoğan, bu tür hizmetlere halkın teveccühünün yüksek olduğunu, bunun Türkiye'nin normalleşmesinden başka bir anlamı bulunmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü.

"Bugün imam hatip ortaokulları ve liselerinde bir milyon öğrenci var, bugün Kur'an kurslarımıza, hafızlık okullarımıza hiç olmadığı kadar teveccüh ve ilgi var. Maneviyatla yoğrulmuş, değerlerinin farkında olarak yetiştirilmiş gençliğimiz elbette bu ülkenin geleceğinin karanlık olmaması, aydınlık kalması, bu dünyada zulümlerin son bulması, bölgemizde ve ülkemizde haksızlıkların sona erdirilmesi için mücadele edeceklerdir, çalışacaklardır. Bu dünyaya gelmemizin sadece kulluk için olduğunu, bu dünyanın, ahiretimizin sadece tarlası olduğunun bilincinde olarak yetiştirilen gençliğimiz elbette geleceğimizi çok daha aydınlık, çok daha müreffeh kılacaktır. Onun için bu tür açılışlar, yatırımlar ve çalışmalar gerçekten ülkemiz için ümmet için çok önemli."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler