YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Biden: Davutoğlu'ndan ders almalıyım
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 'özür'den sonra ilk defa Türkiye'ye geldi. Biden, dün akşam Dolmabahçe'de Başbakan Davutoğlu'yla görüştü.
Biden: Davutoğlu'ndan ders almalıyım
22 Kasım 2014 / 06:08 Güncelleme: 22 Kasım 2014 / 07:57

Joe Biden’i Atatürk Havalimanı’nda Türk ve ABD'li yetkililer karşıladı.

Karşılamanın ardından Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde Başbakan Davutoğlu ile kısa bir basın açıklaması yapan Biden daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Dolmabahçe’de özel bir görüşme yaptı.

Türkiye ile ABD arasındaki üst düzey görüşmede Irak ve Suriye'de yaşananlar, IŞİD, Esed yönetimi Türkiye'nin istediği güvenlikli bölge ve eğit donat konularının ele alındığı gelen bilgiler arasında.

''Bu konuda Davutoğlu'ndan ders almalıyım" 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Beşiktaş'ta bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. Davutoğlu ve Biden akşam yemeği öncesi kısa bir açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu, Biden'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra söz alan Joe Biden, ''Uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz ve çok uzun zamandan beri dostuz. Hem dost hem NATO müttefiki olan Türkiye’de bulunduğum için çok mutluyum. Dostlar birbirini merakta bırakmaz. Bosna ve Kosova’daki ortak çalışmalarımızı hatırlıyorum. Bir çok konuda, zor konularda birlikte çalıştık. Askeri ortaklığımız çok güçlü ve birbirimize güveniyoruz.

En son Başbakan’ı gördüğüm zaman kendisi Dışişleri Bakanı’ydı. Kendisi bir üst kademeye geçti ama ben hala Başkan Yardımcısıyım. Bu konuda kendisinden ders almalıyım.'' diye konuştu. Biden'ın sözleri Başbakan Davutoğlu'nu güldürdü.

İkili açıklamanın ardından akşam yemeğine geçti. 

 

foto-019.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler