YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz Türkler'in HDP aşkı zirveye ulaştı!
Nişantaşı, Etiler ve Bebek, oylarını "Cici Çocuk" Selahattin Demirtaş'a attı. HDP barajı aştı. Takvim gazetesi, "Biji Etiler" diye haber yapınca, "Deşifre" olan sosyete rahatlayıp, lüks semtte şampanya patlattı.
Beyaz Türkler'in HDP aşkı zirveye ulaştı!
12 Haziran 2015 / 04:03 Güncelleme: 12 Haziran 2015 / 08:23

HDP; Paralel Yapı, Doğan medyası, CHP ve üst aklı arkasına aldı. Ağabeyi Kandil'de olan Selahattin Demirtaş yüzde 10'luk barajı aştı. İstanbul'daki "Beyaz Türkler"in yaşadığı Etiler, Bebek ve Nişantaşı'ndaki seçim sandıklarından da HDP çıktı.

Takvim, "Biji Etiler" (Kürtçe Yaşasın Etiler) diye haber yaptı. Deşifre olan sosyete rahatladı. "Cici Çocuk" Selo'nun hayranları bunu bir partiyle kutladı. Kendilerini "Etiler, Ulus, Akatlar ve Rumeli Hisarüstü halkı" olarak adlandıran Etilerforum adlı grup, 3 gün önce sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından bir duyuru yayınladı.

Şerefine Selocan

Grup, "HDP'nin barajı yıkmasını şampanya ile kutluyoruz, herkes davetli" açıklamasını yaptı. Adres ise İstanbul'un sosyetik semti Etiler'deki Sanatçılar Parkı'ydı. Saatler 22.00'daki partiye ayarlandı. Şampanyasını alan kutlamaya aktı. Alandaki "Selocan"lar şampanyaları patlattı. Kadehleri Demirtaş ve HDP için kaldırdı.

Ardından toplu halde selfie yaptı. Kadehlerle poz veren sosyete, "Şerefine Demirtaş" şeklinde haykırdı. Geç saatlere kadar süren partide "Başkanım Etiler'e bekleriz" denilip, Demirtaş'a çağrı yapıldı. Partiye katılamayanlar ise Twitter'dan şampanya fotoğrafları paylaşıp davete sanal ortamdan destek sağladı.

Sabaha kadar parti

Sosyete "Selo"ya oy attı. Türkiye'nin en zenginlerinin yaşadığı Etiler, Bebek, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi gibi semtlerdeki sandıklardan HDP çıktı! HDP, İstanbul Boğazı'nın en önemli semti olan Bebek'te yüzde 45 rekorunu kırdı. Etiler'de ise HDP'nin oy oranı yüzde 20 olarak kayıtlara geçti. Bağdat Caddesi de yüzde 10'la "Demirtaş" dedi.

HDP, Beykoz Konakları ile Acarkent'in oy kullandığı sandıkta yüzde 11 oy alarak 3. parti oldu. Şişli'de ise 164 bin 7 geçerli oy kullanıldı. Bu oyların 74 bin 721'i CHP'ye (yüzde 44.5), 34 bin 629'u AK Parti'ye (yüzde 24.7), 31 bin 378'i HDP'ye (yüzde 21.1), 15 bin 676'sı MHP'ye (yüzde 6.9) atıldı. Daha önce çok az sayıda oy alan HDP, sosyetik bölgede üçüncü parti oldu. 31 bin 378'lik HDP oyunun çoğu sosyetik semt Nişantaşı'ndan çıktı.

250 TL'lik İtalyan!

Etiler'deki partide rekor patladı. Şampanyasını alan parka aktı. Partinin yıldızı ise köpüklü şarap kategorisinde tüm dünyada son yılın en popüler markalarından biri olan bir şampanyaydı. Piyasa değeri 250 TL olan bu şampanya, Demirtaş için patlatıldı.

 

TAKVİM

seçim
 // fatih
hdp ye tepki oyu eren hainlere duyurulur......
12 Haziran 2015 Cuma 11:30
işe yaramazlar
 // eser
bunların tuvalet kagıdı kadar degeri yok sıfatlara bakınsana bakanın eşegi ölür adammı bunlar defolun türkıyeden...
12 Haziran 2015 10:06
Bunlar
 // uykucu
Sabetaycilar, rumlar, kripto ermeniler kisaca Islamla kavgali ayyas ve genis mesrep kesim. Adam Taksim'i tovbe hasa Kabe yapinca bu sutu kani bozuk takiminin kutup yildizi oldu....
12 Haziran 2015 Cuma 09:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler