YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşir Atalay: Umrumda bile değil!
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, üç dönem kuralı ile ilgili "umurumda bile değil" dedi. "Siyaset yapmak bizim için bir davadır" diyen Atalay, partinin güçlü ilerlemesi için çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.
Beşir Atalay: Umrumda bile değil!
03 Ocak 2015 / 07:27 Güncelleme: 03 Ocak 2015 / 07:32

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 24 TV’de Melik Yiğitel’in sunduğu ‘Son Baskı’ programına konuk oldu.

Gündemin önemli konularına ilişkin sorulara cevap veren Atalay, muhalefeti eleştirdi. O oranlarının yüzde 50 bandında olduğunu belirten Atalay, üç dönem kuralı ile ilgili de açıklamada bulundu.
 
Hiçbir ülkede bötle sorumsuz bir muhalefet olmaz
 
MGK’da Paralel Yapın'ın güvenliği tehdit eden bir yapı olarak kayıtlara geçmesini muhalefetin bunu devletin değil de AK Parti’nin bir meselesi olarak görmesine ilişkin Beşir Atalay’ın açıklaması şöyle oldu:
 
“Muhalefet öyle görüyor. Muhalefet, bırakın o meseleyi çözüm sürecini bile öyle görüyor. Çok sorumsuz bir muhalefet. Hiçbir ülkede böyle bir muhalefet olmaz. Allah hiçbir ülkenin başına vermesin. Bugünkü muhalefet AK Parti’yi, hükümeti yıpratmak için herkesle işbirliği yapabilir. Her konuyu kullanabilir. “Bu ülkenin milli meselesidir. En azından susayım” veya “bunu iç siyasette kullanmayayım” gibi hiçbir düşünceleri olmaz. Yeter ki bizim partimizi hedef alsın, yıpratma yönünde çalışmalar yapsın. Muhalefet böyle bir muhalefet. Ama hiç de onların lehine olmuyor. İnsanlar da bunu görüyor. Başka ülkelerde böyle değil. Başka ülkelerde ülkenin geleceği ile ilgili iktidarı, muhalefeti işbirliği yapar, paylaşır, güç birliği yaparak onun üstüne giderler. Maalesef Türkiye iktidar-muhalefet ilişkisi açısından böyle bir şanssızlık yaşıyor.”

Oy istikrarımızı sürdürüyoruz

AK Parti’nin 2015 seçimlerinde beklediği oy oranına ilişkin Beşir Atalay, istikrarın devam ettiğini ve bu seçimde de kimsenin farklı sonuç beklemediğini ifade etti.

Atalay şunları söyledi:

“Kamuoyu yoklamalarını düzenli olarak ayda bir defa yaparız. Şimdi ayda iki defa yapıyoruz. Bizim bir seçim çalışmaları ekibimiz var. Biz buna strateji ekibi deriz. Bu her seçimde olur. Çok yoğun bir çalışma yapıyoruz. Hem kurumsal kimlik, hem yeni söylemler, bilbordlar, hem seçim beyannamemiz, bir yandan da iyi kamu analizleri yapıyoruz.  Şu anda biz yüzde 50 bandında devam ediyoruz.

2011 seçiminden bu yana biz hep yüzde 50 bandında olduk. Bazen o ayın gelişmelerine göre 1 puan, 2 puan aşağıya düşersiniz, bazen üstüne çıkarsınız ama oy istikrarımızı sürdürüyoruz. Şuanda toplumumuz yeni dönemimizde, yeni genel başkanımızı da ve yeni hareketimizi de aynı şekilde destekliyor. AK Parti sürekli şekilde istikrarla yoluna devam ediyor. Kimse de 2015 seçimlerinde de farklı sonuç beklemiyor.”
 
3 dönem kuralı umrumda değil

Atalay üç dönem kuralına ilişkin şunları söyledi: 

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden epey bir süre önce, (Cumhurbaşkanı adayımız kim olsun arayışı içindeyken) MYK’da bu koynu görüşüyorduk. O zamanki Başbakanımız herkese tek tek “sen ne düşünüyorsun” diye soruyordu. Ben dedim ki o zaman; umurumda bile değil. Siyaset yapmak bizim için bir davadır. İlla milletvekili olarak olmuyor bu. Hayatın pek çok alanında, parti yokken de, partiden önce de bu çalışmalarımız sürüyordu. Bundan sonra da Allah’ın izniyle partimizin başarısı için nerede gerekiyorsa, orada çalışırız. AK Parti’nin güçlü ilerlemesi bizim hayatımızdan daha önemlidir. Ben öyle görüyorum.”

 

STARGAZETE

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler