YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşir Atalay: Tek adayımız Davutoğlu
AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay AK Parti kongresi hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Abdullah Gül'ün bizzat Başbakan tarafından arandığını ama katılım sağlayamayacağını söyleyen Atalay, "Kongrede tek aday Davutoğlu" dedi.
Beşir Atalay: Tek adayımız Davutoğlu
11 Eylül 2015 / 15:11 Güncelleme: 11 Eylül 2015 / 16:12

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, yarın yapılacak kongre öncesi açıklamalarda bulundu.

Atalay'ın açıklamalarından satır başları,

Parti binalarına yapılan saldırıları kınıyoruz

Öncelikle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Son zamanlarda medya binalarına, arasında bizim binalarımızın da bulunduğu parti binalarına yapılan çirkin saldırıları kınıyoruz.

Abdullah Gül katılmayacak

Sayın Abdullah Gül Bey'e bizzat Başbakanımız telefonla davet etti ancak Gül katılım sağlayamayacak.

Tek aday Davutoğlu

Kongrede tek aday ve tek liste var. Tek adayımız Sayın Davutoğlu.

Kongreye yaklaşık 40 bin kişi katılacak

Yarın kongremiz yapılacak ve Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiği dönemde biz kongremizi zamanında yapıyoruz. Her şeyin zamanında yapılanı güzeldir. bugüne kadar 5 kongre yaptık. Bu da 6. kongremiz olacak.

Kongremize yaklaşık 40 bin kişi katılacak. Yaklaşık 12 bin tanesi salon içerisinde olacak. Tüm Türkiye'den 1071 otobüs kalkacak. Kongre delegemiz 1445 kişiden oluşacak. Yani oy verecek kişiler bu kişilerden oluşacak.

11 partiyi davet ettik

11 siyasi parti davet edildi. 220 STK davet edildi. STK alanında geniş bir katılım olacak. Davet edilen partiler CHP, MHP ve HDP'nin de içinde bulunduğu 11 parti davet edilmiştir.

Bu kongre seçim startımız olacak

Bu kongremiz aynı zamanda bir seçim startıdır. Bütün teşkilatlarımız delegelerimiz Türkiye'nin her yerine dağılacak ve 1 Kasım seçimlerine hazırlıklar devam edecek.

 Yarın kongrede sürprizler olacak, gerek slogan olarak gerek seçim müzikleri olarak.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler