YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşir Atalay son yapılan anket sonucunu açıkladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, son yapılan anket sonucuna göre AK Parti'nin yüzde 50 bandında olacağını söyledi.
Beşir Atalay son yapılan anket sonucunu açıkladı
19 Nisan 2015 / 07:30 Güncelleme: 19 Nisan 2015 / 09:33

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, son yapılan anket sonuçlarını açıkladı.

Atalay, partisinin il başkanlığını ziyaretinde yaptığı açıklamada, AK Parti'nin dolu bir seçim kampanyası yürüteceğini belirterek, partisinin her zaman parlak kampanya yürüttüğünü ve yine öyle olacağını söyledi.

''Yüzde 50 bandında olacağız"

Kamuoyu yoklamalarında iyi konumda bulunduklarını, son haftalarda partilerine oy vermeyi düşünenlerin sayısında artış olduğuna dikkati çeken Atalay, şöyle konuştu:

"Artık haftada bir kamuoyu yoklaması yaptırıyoruz. Her seçimde böyle yaptırırız. Şu anda yüzde 47 gibi bir yerdeyiz. Diğer partilerin oranlarını pek söylemiyoruz. Herkes kendi araştırmasını yaptırıyordur. Seçim öncesi biraz kararsızlar da bulunur. Onlar da seçime doğru tekrar yerine gider. Dolayısıyla son seçimlerde olduğu gibi yüzde 50 bandında olacağız. Genel olarak rahat, tek başına iktidar olacağız. İnşallah beklentimiz o. Biz o nabzı iyi tutuyoruz. Şu anda genel olarak gördüğümüz bütün kamuoyu yoklamalarında AK Parti olarak rahat bir konumdayız."

"Neler yapacağız, Türkiye'nin geleceği için neler vadediyoruz, hangi sorunu nasıl çözeceğiz, kampanyayı öyle yaparız" diyen Atalay, bu yıl özellikle adını "pozitif ve güler yüzlü" kampanya koyduklarını ifade etti.

''Onlar negatif kampanya yaparlar"

Muhalefetin sadece eleştiriyle meşgul olduğunu öne süren Atalay, "Muhalefetin alkışı bile eleştirmek içindir. Onlar negatif kampanya yaparlar, iktidarı eleştirirler. Muhalefetin işi, gücü bu. Daha ortaya henüz bir şey koymuş değiller. Muhalefet koysa bile iktidar olamayacağı için hayali, abartılı vaatlerde bulunur. Biz öyle değiliz. İktidar olacağımızı bildiğimiz için gerçekçi kampanyalar yaparız. Bizim bir özelliğimiz var. Söz verirsek mutlaka yaparız. Onun için de tutacağımız sözleri veririz" diye konuştu.

 

AA

17:41
 // sade vatandas
mustafa kardesime aynen katiliyorum.bbp ve saadet ittifaki yapilan anketlerde %12 civarinda gozukuyor.İlkeli bir muhalefetin ayak seslerini goruyoruz.Bence milli ittifak denilen bu olusum Akp nin tek rakibi.Bu yuzden ilkeli muhalefet ve hukumeti calistirmak icin BBP VE SAADET İTTİFAKİNİ DESTEKLEMEK LAZİM....
19 Nisan 2015 17:41
06:06
 // mustafa
yüzde 50 çok güzel de geri kalan yüzde elli nerede. kaç yıldır yüzde elli,
geri kalan yüzde elliyi ikna edecek icraat görmek istiyoruz.

inandıramadığınız o insanlara da yönelin....
19 Nisan 2015 06:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler