YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Beş kişiyi ihmal etme sakın"
"Beş kişiyi ihmal etme sakın"
30 Mayıs 2010 09:29
CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'dan Kemal Anadol'a sitemli sözler... Geçtiğimiz perşembe günü Meclis'e gelen Baykal ile Kemal Anadol arasında soğuk rüzgarlar esti.

Video görüntüleri sonunda CHP Genel Başkanlığından istifa eden eski Genel Başkan Deniz Baykal ve Kemal Anadol arasındaki ilginç diyalog...
'O beş kişiyi ihmal etme sakın!..'

Özel hayatına ilişkin çirkin görüntülerin ardından CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Deniz Baykal, son olarak 4 Mayıs tarihinde Meclis çalışmalarına katılmış, özel hayatına ilişkin görüntü iddialarından sonra Meclis'e gitmemişti. Baykal, 22 gün aradan sonra geçtiğimiz perşembe günü bir gazetede çıkan "340 bin dolara tekne satın aldığı" iddiasını yalanlamak için TBMM'ye gitti.

KİM OLDUĞUNU ANLAYAMADI

Baykal, Meclis'e gelmeden haberi geldi. Baykal'ın geleceği haberini öğrenenlerden birisi de Grup Başkanvekili Kemal Anadol oldu. Anadol, "Genel başkan gelecek" bilgisini öğrenince önce Baykal mı Kılıçdaroğlu mu anlayamadı. Baykal'ın geleceğini öğrenince ise, "Ne zaman nereye geliyor" dedi. Baykal, Meclis kulisine gelince ise, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan adaylığını destekleyen Anadol'un yanına gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Anadol, Genel Kurul Salonu'ndan çıkarak Baykal'a "hoş geldiniz" dedi ancak ikili arasındaki eski sıcak atmosfer yoktu. Baykal'ın istifasından önce yine Meclis kulisinde bir sohbet sırasında Baykal, Anadol ile dostluğunu diğer milletvekillerine örnek olarak göstererek, "Kemal ile genel başkanlıktan önce dosttuk" demişti. Baykal'ın istifasından sonraki görüşmesinde ise bu dostluğun zedelendiği her haliyle anlaşılıyordu.

MÜSAADE İSTEYİP KALKTI

Anadol, Baykal'a "Genel Kurul Salonu'nda 5 kişi var" dedi. Baykal, gülerek "Öyle mi" diye yanıt verdi. Anadol, kısa sohbetin ardından "Efendim müsaadenizle ben Genel Kurul'a gireceğim" diyerek ayağa kalktı. Baykal'ın yanıtı ise "Tabii Kemal beş kişiyi ihmal etme" oldu. Bu diyalog, "siyasette nereden nereye"
Bugün

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler