YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berkin'in ölümüne Erdoğan sebep olmuştur
Berkin'in ölümüne Erdoğan sebep olmuştur
11 Mart 2014 13:23
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Berkin'in ölümüne bizzat 'polise emri ben verdim' diyen Recep Tayyip Erdoğan sebep olmuştur" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gezi Direnişi sırasında yaralanan ve 269 gündür yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan'ın yaşamını yitirmesi üzerine bir yazılı açıklama yaptı. Tanrıkulu'nun yazılı açıklaması şöyle:

"269 gündür direnen Berkin Elvan'ın bu sabah hayatını kaybetmesi hepimizin kalbinde derin bir acı yaratmıştır. Açık söylüyorum Berkin'in ölümüne sebep olanlar tarihte “evine ekmek götüren çocuğu bile öldürenler” olarak anılacaktır! Berkin'in ölümüne bizzat “polise emri ben verdim” diyen Recep Tayyip Erdoğan sebep olmuştur!

Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 268 gündür uyutulan ve bütün toplumun ortak vicdanı haline gelen Berkin'in sağlığı konusunda, katillerinin yargı önüne çıkarılması konusunda sessiz kalıp 268 gün sonra ailesini aramak aklına geliyorsa kendi sorumluluğunu ve vicdanını sorgulamak zorundadır. Berkin Elvan, milyonlarca insanın gözyaşları içinde uğurlanacak ama onu aramızdan alanlardan da mutlaka hesap sorulacaktır. Katilleri er veya geç yargı önünde bu vahşetin hesabını verecektir! Elvan ailesi bilsin ki, milyonlarca yurttaşın kalbi onlarla birliktedir. Onlara ve tüm yurttaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Berkin'in gönlümüzde açtığı yara, hesabı sorulana kadar açık kalacaktır!"

 

DHA

14:22
 // özdemir 1453
Yarabbi sen başbakanın düşmanlarına fırsat verme...
11 Mart 2014 14:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler