YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berhan Şimşek'e bir şok daha!
Berhan Şimşek'e bir şok daha!
08 Eylül 2010 07:48
İstanbul Bahçelievler'de CHP'li kadınların bröşür dağıtırken AK Parti'lilerce dövüldüğü olayı da fos çıktı. Emniyet, mağdur kadınların dövüldüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığını gerektiğinde kamera kayıtları ile bunu gösterebileceğini söyledi.

Bahçelievler'de meydana gelen ve CHP'li bir kadının broşür dağıtırken AK Partililer tarafından dövüldüğü iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı.

CHP'nin rahibe afişinde fena halde çuvallayan CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'e ikinci şok. Bahçelievler'de AK Partililerce dövüldüğü iddia edilen kadınların olayı da yalan çıktı. Emniyet, polis merkezine giden mağdur kadınların dövüldüğü iddialarının kesinlikle doğru olmadığını, gerektiğinde kamera kayıtlarının gösterilebileceğini bildirdi.

Polisin, olayla ilgili araştırmasında, dövüldüğü iddia edilen kadına saldıran kişinin AK Partili olmadığı ve dağıtılan broşürü almadığı için hakarete uğradığını söyleyerek, broşür dağıtan bayanlar ile arbede yaşadığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre; CHP Kadın Kolları üyesi oldukları söylenen Gülhan A., Eda Ö. ve Nuray T. dün Bahçelievler Fatih Caddesi üzerinde broşür dağıttıkları sırada, AK Partili olduğunu ileri sürdükleri bir kişi tarafından saldırıya uğradıklarını iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu. Mağdur olduklarını iddia eden kadınlar, saldırgan bir kişi tarafından sokakta sopayla dövüldüklerini ileri sürmüşlerdi.

Olayın ardından ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri ile ilgili polis birimi harekete geçerek olaya ilişkin bilgi topladı. Yapılan araştırmaların ardından, olay yerindeki görgü tanıklarına ulaşıldı. İfadeleri alınan görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda, saldırganın Ç.E. (37) isimli bir zanlı olduğu ve İstanbul'a bir ay önce geldiği belirlendi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, CHP İlçe Kadın Kolları üyeleri Referanduma 'hayır' broşürü dağıtmak için müstakil bir evde yaşayan şahsın ziline bastı. Ç.E. broşür istemediğini söyledi ve kadınlardan gitmelerini istedi. Ancak tartışma çıktı ve iddiaya göre. sözlü hakarete uğradığı belirtilen Ç.E. ile kadınlar arasında arbede çıktı. Olayın ardından Ç.E. kayıplara karıştı.

Emniyet yetkilileri, Ç.E.'nin (37) ev ve iş yerinde bulunamadığı belirtilerek, şüphelinin yakalanması için çalışmanın sürdüğü belirtildi. Emniyet birimleri ifade için polis merkezine giden mağdur kadınların dövüldüğü iddialarının ise kesinlikle doğru olmadığı ve gerektiği taktirde kamera kayıtlarının gösterilebileceği belirtildi. Cihan

AK Parti'li Babuşcu: İddialar skandal afişi unutturmak için

Öte yandan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Bahçelievler'de, bazı basın organlarında yer aldığı gibi bir olay yaşanmadığını, yaşandığı iddia edilen bazı olayların ise AK Parti ile hiçbir ilgisi olmadığını bildirdi.

Dünkü bazı gazetelerde yer alan ''CHP'li kadınlara dayak'' başlıklı haberlerle ilgili yazılı açıklama yapan Babuşcu, olayı her yönden soruşturduğunu belirterek, ''Ortada AK Parti'yi ilgilendirecek veya ilzam edecek bir durum olmadığı gibi bizzat şikayetçilerin ifadelerinde de CHP'lilerin basına anlattıkları gibi durumlar söz konusu değildir. Bu iddialar, başörtülü kadınlarımızı aşağılamaya çalışan skandal afişi unutturmak ve rezaleti perdelemek için alelacele gündeme sürülmüş birtakım mizansenlerdir'' ifadesini kullandı.

''Afiş rezaletinin hiçbir şeyle örtülemeyeceğini'' kaydeden Babuşcu, şöyle devam etti:

''Bilindiği gibi, CHP'nin İstanbul'un değişik yerlerine astırdığı referandumla alakalı bir afişte, başörtülü kadınları rahibeye benzetmek gibi son derece edep dışı ve milletimize alenen hakaret eden talihsiz ifadeler yer almıştır. Yapılan iş o kadar çirkin ki, CHP yöneticileri de kendi yaptıkları işi savunamamış, önce inkar yoluna gitmiş, daha sonra da afişleri asanın CHP'li Avcılar Belediyesi olduğu anlaşılmıştır.

CHP yöneticilerine soruyorum, siz ki 'evet' diyeceğini söyleyen herhangi bir CHP'liyi açıklama yaptığına pişman edip derhal siyasi lince tabi tutuyor, partiden ihraç ediyorsunuz. Peki, milletimize yapılan bu büyük hakaret ve saygısızlığın sorumlularına ne yapacaksınız? Meseleyi birkaç alt düzey görevliye indirgeyip kulağınızın üzerine yatacak mısınız? Avcılar Belediye Başkanı bu rezaleti tek başına mı işledi? Tabii ki hayır. CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci açıkça şöyle söyledi: 'O afişten hem İstanbul il yönetiminin hem de Avcılar ilçe yönetiminin haberi vardı. Her şey onların bilgisi dahilinde oldu'. İstanbul'da böyle bir rezaletin sergilenmesi karşısında CHP İl Başkanlığı hala hiçbir sorumluluk üstlenmeyecek mi? Millete yapılmış bu büyük hakaret ve saygısızlık karşısında 'gereğini yapan' bir CHP yöneticisi çıkmayacak mı?''

Babuşcu, millete karşı işlenmiş bu ölçüde büyük bir saygısızlık ve hakaretin kuru özürle geçiştirilemeyeceğini, başta İl Başkanı Berhan Şimşek olmak üzere CHP İstanbul İl Örgütü ilgililerinin, gereğini tereddüt göstermeden yapmaları gerektiğini kaydetti.

Aziz Babuşcu, açıklamasınında şu ifadelere yer verdi:

''Yoksa bu milletin çiğnenmiş onur ve haysiyetinin, herhangi bir CHP'linin referandumda 'evet' diyeceğine dair siyasi kanaat açıklaması kadar bile bir değeri ve önemi yok mudur? Gözümüz CHP'nin üzerinde. Bu hakaretin, bu saygısızlığın, bu sorumsuzluğun üzerine hiçbir şey olmamış gibi devam edemezler. Bu meseleyi birkaç göstermelik cümleyle geçiştiremezler. Doğrusu bu konuda çok umutlu değilim. Çünkü daha önce açıkça ve doğrudan peygamberimizi hedef alan çirkin sözler söyleyen Önder Sav için de hiçbir şey yapılmamıştı. Maalesef CHP, inanç değerlerimizi istiskale kalkmayı çirkin bir siyasi alışkanlık haline getirmiştir. CHP'nin üst düzey yönetimi milletimize ve inançlarımıza karşı bu saygısızlık ve hakareti yapanlar için ister gereğini yapsın ister yapmasın, milletimiz bu yapılanları unutmayacak ve bunun siyasi bedelini sandıkta ödetecektir.'
AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler