YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berat Albayrak kimdir?Berat Albayrak'ın eğitimi nedir?
Berat Albayrak kimdir?Berat Albayrak'ın eğitimi nedir?
05 Mayıs 2016 22:58
Berat Albayrak, yeni dönem siyasetçilerinden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı. Berat Albayrak kimdir? Berat Albayrak kimdir ve yeni başbakan adayı olacak mı birçok kişi tarafından merak ediliyor, detaylar haberimizde...

Başbakan adayı olacağı söylenen Berat Albayrak kimdir birçok kişi tarafından merak ediliyor. Enerji Bakanı olarak görev yapan Berat Albayrak'ın 22 Mayıs'ta yapılacak olan kongre de aday olup olmayacağı hakkında henüz kesin bir açıklama gelmedi.

2015 yılında yapılan Milletvekili seçimler sırasında AKP milletvekili adayı olan Albayrak aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadıdır. 25. ve 26. dönem milletvekili olarak görev yapan Enerji Bakanı aslen Trabzonludur ve babasının adı Sadık Albayrak'tır.

Berat Albayrak Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra ile evli olan Bakan üç çocuk sahibidir. 2 Ekim 2014 yılında abisi Serhat Albayrak ve Ömer Faruk Kalyoncu ile birlikte “Nun Eğitim ve Kültür Vakfı’nı” kurmuştur. Akademisyenlik ve köşe yazarlığı da yapmıştır. Berat Albayrak yeni başbakan adayı olacak mı hakkında merak edilen detaylar...

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?
Berat Albayrak 1 Ocak 1978 yılında İstanbul'da doğmuştur. Liseyi Özel Fatih Koleji'nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Ardından 2002 yılında New York'taki Pace Üniversitesi Lubin School of Business'te finans üzerine yüksek lisans yapmıştır. Meslek hayatına 1996 yılında başlayan Albayrak 1999 yılında profesyonel anlamda çalışmaya başlamıştır.

Çalık Grubu'nda yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü görevine 2002 yılında başlamış bu sırada da İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapmıştır. Amerika'dan Türkiye'ye 2006 yılında dönmüş ve burada holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Müdür Yardımcılığı'nın ardından 2007 yılında  Çalık Holding'de Genel Müdür olarak görev almıştır. Grup içindeki firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış, daha sonra Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlamıştır. 2013 yılında şirket çalışmalarını bırakarak Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Aynı zamanda Marmara Üniversitesinde de Bankacılık ve Finansman alanında ders vermiştir.

Berat Albayrak, Turkuvaz Grubu’nun çeşitli yayın organlarında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre Albayrak; Turkuvaz Radyo Televizyon Haberleşme ve Yayıncılık, Matbaacılık Yayıncılık, Teknik Hizmetler Sanayi, Kitapçılık Yayıncılık, Mobil Hizmetler, Filmcilik Prodüksiyon, Haber Ajansı, ATV Televizyon ProdüPazarlama Danışmanlık, Yayın Hizmetleri, Dağıtım Pazarlama, Aktif Televizyon Prodüksiyon, Medya Yayın Hizmetleri, TV Hizmetleri ve Görsel İşitsel İletişim anonim şirketinin yönetim kurulu üyeliğini yapıyor. 2015 yılında İstanbul 1. bölge 6. sıra AKP milletvekili adayı olmuştur.

7 Haziran 2015 seçimlerinde de milletvekili seçilmiştir. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılanMerkez Karar ve Yönetim Kurulu seçimlerinde de Berat Albayrak seçilmiştir. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istifa açıklamasından sonra Berat Albayrak yeni başbakan adayı olacak mı yapılacak olan 22 Mayıs kongre seçimlerinde belli olacak.

...
 // Yahya RAMİ
Berat Albayrak'ın Akparti Genel Başkanı ve dolayısıyla Başbakan olması Akparti'nin intiharı olur! Böyle bir durumun Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel başkanlığına gelme şeklinden nasıl bir farkı olduğunu kim bize izah edebilirki?...
06 Mayıs 2016 01:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler