YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ben böyle bir şeye zaten inanmıyorum'
'Ben böyle bir şeye zaten inanmıyorum'
'Ben böyle bir şeye zaten inanmıyorum'
15 Nisan 2008 / 20:34 Güncelleme: 15 Nisan 2008 / 00:00

Başbakan Erdoğan, Katar'da habercilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, 'Dava açılması partinin kapatılacağı anlamına gelmiyor değil mi?' sorusuna bakın nasıl cevap verdi?


Erdoğan, Katar'daki temaslarını sürdürürken, Four Season Oteli'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ''Anayasa değişiklikleri konusunda yol haritası belli oldu mu? Son dönemde muhalefetle karşılıklı sert mesajlar verildi. Anayasa konusunda bir uzlaşma olabilir mi?'' sorusuna Erdoğan, şu yanıtı verdi:


''Biz kimseye herhangi bir sert mesaj vermek durumunda değiliz. Bizler şu anda Katar'a gelirken arkadaşlarımıza 'süreçle ilgili çalışmaları devam ettirin' dedik. Arkadaşlarım da şu anda sürece yönelik çalışmalarını sürdürüyorlar. Döndükten sonra bu konuda bana da bir sunumda bulunacaklar. Bu sunumla birlikte yine bizler Anayasa Mahkemesi sürecini aynı şekilde devam ettireceğiz. Bunun dışında konuyla ilgili herhangi bir şey yok.''


Bir gazetecinin, ''Davanın açılması AK Parti'nin kapatılacağı anlamına gelmiyor herhalde'' sözleri üzerine de Erdoğan, ''Arkadaşlar ben böyle bir şeye zaten inanmıyorum'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler