YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Belki Kılıçdaroğlu'nun kendisi de olmayacak"
"Belki Kılıçdaroğlu'nun kendisi de olmayacak"
04 Mart 2014 16:48
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 17 Aralık operasyonu ve ses kaydı tartışmaları için , “Bunların hepsi hükümeti itibarsızlaştırmak içindir.” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, öğle namazını Vani Mehmet Camii’nde kıldıktan sonra türbeyi ziyaret edip, halkı selamladı. Esnafa ‘Hayırlı işler’ dileyen Arınç, belediye düğün salonuna kadar yürüdü. Arınç, muhtarlar, STK ve dernek temsilcileriyle beraber öğle yemeği yedi. Kestel’deki yatırımların kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Arınç, 2 dönemdir belediye başkanlığını yürüten Kestel Belediye Başkanı Yener’in de kendileri gibi 3. dönemden sonra ayrılacağını söyledi.

17 Aralık operasyonu ve ses kaydı tartışmalarıyla ilgili konuşan Bülent Arınç,” 30 Mart akşamı bu dedikoduların hiç birisi kalmaz. Bunların hepsi bu hükümeti seçime giderken tökezletmek içindir. İtibarsızlaştırmak içindir. Siz bizden emin değil misiniz? Biz haramdan, milletin malına el uzatmaktan korkarız. Bir yolsuzluk içinde olsak, bu kadar büyük hizmetleri yapmamız söz konusu olur muydu? Birçok projeler yaptık. Onların parası yoktu. Olan paralarını da hiç ediyorlardı. Biz hükümeti 2002’nin sonunda devraldık. O zaman 38 bakan vardı. Biz tek başına iktidara geldik. Bakanlık sayısını 24’e düşürdük. Onlar koalisyonda kırmızı plaka paylaşmak için bakanlık sayısını arttırıyorlardı. Her bir bankanın ayrı bir sorumlu bakanı vardı. Yolsuzluk peşinde olsak herkesin cebini doldurmamız gerekmez miydi? Bakanlık sayısını artırmamız gerekmez mi ? Milletin arkasını sıvazlamamız gerekmez miydi? Millet için çalıştık, millet için çalışmaya devam ediyoruz. “ diye konuştu.
 Ak Parti’nin hizmetlerinin birilerinin keyfini kaçırdığı belirten Bülent Arınç ,” ‘AK Parti artık çok oldu. Keyfimizi kaçırdı. Bunlardan kurtulmanın başka çaresi yok. Silahtan korkmadılar. Darbeden ürkmediler. Partilerini kapatacağız' dediler. 'Aralarından birkaç kişiyi çaldık, partiyi bölmeye çalıştık’ dediler. O da olmadı. Çünkü başlarında yiğit bir insan var. Eğilmiyor, bükülmüyor. Dik duruyor, diklenmiyor. Allah’tan başkasına kulluk etmemeye karar vermiş biridir. 'Biz buna iftira atalım. Biz buna yalan söyleyelim. Buna montaj yapalım, onun itibarı giderse hükümetin de itibarı gider' dediler. Allah dilemedikçe bir şey olmaz. Bir tek şeye üzülüyorum.” dedi.

“Sen o partide zaten iğretisin”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yüklenen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“30 Mart’tan sonra bu yalan ve iftiraların hiç birisi kalmayacak. Belki Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi de, partisi de kalmayacak. Sonuçların ne olacağını Allah bize gösterir. Biz her türlü halkın takdirine hazırız. Yeter ki iftira etmeden, yalan söylemeden, tuzak kurmadan, hilekarlık yapmadan adaylarıyla seçimlere girsinler. Bizden daha başarılı olacaklarsa olsunlar. Yok, kuyu kazarak bu işi yapacaklarca, kuyu kazanların çoğu, kazdıkları kuyunun içine düşer. Bize bir şey olmaz. Biz güçlü bir iktidarız. Düştüğümüz yerden kalkarız. Bu seçimlerden sonra istediğin sonucu alamazsan seni kimse tutamaz. Sen o partide zaten iğretisin. Kasetle geldin, kasetle gidersin. Haydan gelen huya gider”.

Yemeğe, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Bedrettin Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve AK Parti belediye meclis üyesi adayları katıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler