YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye başkanlarımızın üzerinde baskı var
Belediye başkanlarımızın üzerinde baskı var
22 Şubat 2013 12:52
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Belediye başkanlarımızın üzerinde kurulan sistemli baskıyı kabul etmiyoruz. Hizmet için yapılan çabaların engellenmesini kabul etmiyoruz'' dedi.

 

Kılıçdaroğlu, Antalya Havalimanı'nda partililer tarafından karşılandıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı makamında ziyaret etti.
 
Daha önce Antalya'nın doğu ilçelerini gezdiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu ziyaretinde ise batı ilçelerinde halkla buluşacağını söyledi.
 
Antalya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın bir olayla ilgili olarak ifade verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, tüm CHP'li belediye başkanlarının Antalya'ya hizmet verdiklerini, Antalya için çalıştıklarını söyledi.
 
CHP'li belediye başkanlarının yaptıkları her hizmetin hesabını verebileceklerini ve vermeye de devam ettiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Belediye başkanlarımızın üzerinde kurulan sistemli baskıyı kabul etmiyoruz. Hizmet için yapılan çabaların engellenmesini kabul etmiyoruz. Belediye başkanlarımız belde halkı için çalışıyorlar, hizmet için mücadele ediyorlar'' diye konuştu.
 
Türkiye'nin en temiz kentinin Antalya olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Antalya'nın en güzel kent olduğunu ve CHP'li belediye başkanlarının da bu doğrultuda çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.
 
CHP'li belediye başkanlarının eksiklikleri varsa giderildiğini, kendilerine yönelik yapılan eleştirilere kızmadıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, ''Belediye başkanlarımız hesaba açıklar, hesap vermeye açıklar, yeter ki bu uygulama sistemli baskıya dönüşmesin. Geçmişin hesabını veremeyenler şimdi bizden hesap soruyorlar. Sadece CHP'li belediye başkanlarından hesap sormak, bizim kabul edeceğimiz bir uygulama değildir'' diye konuştu.
 
 
2B Yasası
 
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin 2B Yasasına yönelik tepkilere ilişkin sorusu üzerine, yasa görüşme aşamasındayken gerekli eleştirilerde bulunduklarını, bu eleştirilerin bugün gerçek olduğunun ortaya çıktığını söyledi.
 
Hükümetin 25 milyar dolar para beklendiği yönünde açıklama yaptığını, ancak kendilerinin bu rakamın doğru olmayacağı yönünde açıklamalarda bulunduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, emsal değerlerin çok yüksek olduğunu, halkın ağır bir yük altına girdiğini kaydetti.
 
Halkın bu bedellere doğal olarak tepki gösterdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, kendilerinin de halkın isteklerini ve söylemlerini yerine getirdiklerini bildirdi.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da başından geçen baskılara, engellemelere rağmen doğru bildikleri yolda ilerlediklerini, hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler