YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye Başkanı'nın görevi iade edildi
Belediye Başkanı'nın görevi iade edildi
25 Ekim 2012 09:15
Kumluca'da bir operasyon kapsamında tutuklandıktan sonra görevinden uzaklaştırılan Beykonak belde Belediye Başkanı Recep Turan'a, İçişleri Bakanlığı tarafından görevi iade edildi.

''Belediyede ihaleye fesat karıştırmak, ihale yapmaksızın kamu malı satın almak ve görevi kötüye kullanmak'' iddialarıyla yargılanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Turan'a, görevine iade yazısı Kumluca Kaymakamlığı aracılığıyla tebliğ edildi.

Başkan Turan yaptığı açıklamada, her zaman hukuka güvendiğini ve adaletin yerini bir gün bulacağına olan inancını hiçbir zaman kaybetmediğini belirterek, yaklaşık beş ay Beykonak halkına hizmet edemediğini söyledi.

Turan, bir bayram öncesi görevinin iade edilmesinin kendisine çifte bayram yaşattığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Kendimden öte, beni bu göreve getiren belde halkım adına çok sevinçliyim. Adalete olan güvenim sonsuz, şahsım ve belde halkı hak etmediğimiz bir suçlamayla karşı karşıya kaldığım için çok üzüldüm. Beş ay gibi bir ayrılığımız oldu. Bu günden itibaren daha fazla hizmet ederek bu ayrılığı hissettirmemek için çalışacağım. Bu karar belde halkımıza, bize güvenen herkese, ülkemize hayırlı olsun'' diye konuştu.

Beykonak belde Belediyesi'ne haziran ayında Antalya Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kumluca Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ''İhaleye fesat karıştırmak, ihale yapmaksızın kamu malı satın almak ve görevi kötüye kullanmak'' iddialarıyla operasyon düzenlenmiş, tutuklanan Turan, 41 gün sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler