YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye Başkanı görevden alındı
Belediye Başkanı görevden alındı
15 Aralık 2012 13:00
Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu görevinden alındı.

İçişleri Bakanlığı'nca hakkında soruşturma başlatılan ve AK Parti üyeliği askıya alınarak partinin Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bilecik'in Bozüyük ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, görevinden alındı.

Bozüyük Belediye Meclisi Başkan Vekili Mehmet Doğan Tunç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bozüyük Kaymakamlığı'ndan gelen yazı doğrultusunda Berberoğlu'nun görevinden alındığını, Belediye Başkanlığı'na vekaleten kendisinin getirildiğini bildirdi.

Yazının eline ulaşmasıyla görevine başladığını belirten Tunç, ''Saat 11.30 itibarıyla Kaymakamlık, şu anki Belediye Başkan Vekilliği görevini bana tebliğ etmiştir. Bu dakikadan itibaren görevimin başındayım'' dedi.

Bu arada, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, makam aracıyla Bozüyük Belediyesi önüne geldi. Tunç ile araçta yaklaşık 15 dakika görüşen Poyraz, gazetecilere açıklama yapmadan buradan ayrıldı.

Polis ekipleri, girişe izin vermediği belediye binasının çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Berberoğlu, 1999, 2004 ve 2009 yıllarında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, MHP'den Bozüyük Belediye Başkanlığı'na seçilmişti. MHP'den 2010 yılının Mart ayında istifa eden Berberoğlu, daha sonra AK Parti'ye katılmıştı.

İçişleri Bakanlığı, Berberoğlu hakkında yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla yaklaşık 5 ay önce soruşturma başlatmıştı. Berberoğlu, dün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak partinin Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş, AK Parti üyeliği askıya alınmıştı.


AA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler