YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bekleyen leş kargaları var"
AK Parti hakkında kapatma davası açılabileceği söylentilerini değerlendiren Bülent Arınç, konuyla ilgili sert sözler kullandı. Arınç, "AK Parti kapatılsın diye bekleyen leş kargaları var" dedi
"Bekleyen leş kargaları var"
19 Kasım 2009 / 07:59 Güncelleme: 19 Kasım 2009 / 08:03

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Türkiye'de böyle gözlerini dört açmış, 'şu parti kapatılsa da meydan bize kalsa' diye bekleşen leş kargaları var, affedersiniz'' dedi.

Bülent Arınç, Adıyaman'dan yayın yapan ASU TV'de haber programı sunan Serkan Bayam'ın sorularını yanıtlarken, AK Parti'nin hukukun önünde de ''tertemiz bir parti'' olarak yoluna devam ettiğini söyledi.

''Telefon dinlemeleri'' iddiaları üzerine partisi hakkında yeniden kapatma davası açılabileceğinden sözedildiğinin hatırlatılması üzerine Arınç, şöyle konuştu:

''Türkiye'de böyle gözlerini dört açmış, 'şu parti bir kapatılsa de meydan bize kalsa' diye bekleyen leş kargaları var, affedersiniz. Bu o kadar çirkin birşey ki, bunu tarif etmekte zorlanıyorum. Eğer suçumuz varsa elbette dava açılır. Nitekim biliyorsunuz geçen yıl 1.5 yılımıza mal olan bir kapatma süreci yaşadık. Ama Türkiye'de ne yazık ki yargıyı etkileme gayretinde olan bazı çevreler var, buna siyasetçiler da dahil. Ama inanıyorum ki, bu konuda hukukun dediği olacaktır. Hukuk önünde de AK Parti tertemiz bir parti olarak yoluna devam ediyor.''

arınç ın üslübu
 // metin mert
.....................başka nasıl bir açıklama beklenir birde cumhurbaşkanlığına talip oldu vay benim memleketim vay...
19 Kasım 2009 12:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler