YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ'dan 'darbe' yorumu
Bekir Bozdağ'dan 'darbe' yorumu
04 Temmuz 2013 13:16
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Mısır'da yaşanan askeri darbeye ilişkin, "Demokrasiye ve milli iradeye yapılan hiçbir müdahaleyi doğru görmüyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başbakanlık Merkez Bina'da, Mısır'da yaşanan askeri darbeye ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Demokrasiye ve milli iradeye yapılan hiçbir müdahaleyi doğru görmüyoruz.

Bu, demokrasiyi kabul eden demokrat olan herkesin altını çizeceği bir husustur" dedi. Mısır'la Türkiye dost ve kardeş iki ülke olduğunu söyleyen Bozdağ, Mısır'da huzur, istikrar ve güvenin olması, demokrasinin güçlenmesi ve Mısır'ın kendi sorunlarını çözmüş olarak bölgesinde ve dünyada yerini almasının Türkiye'nin arzusu olduğunu ifade etti. Yaşanan hadiselerin demokrasi, milli irade, insan hak ve hürriyetleri, hukuk ve anayasaya bir anlamda müdahale olduğunu belirten Bozdağ, "Onları çiğneyen bir yaklaşımdır ama bunlar gösteriyor ki demokratikleşme ve demokrasiye sahip çıkma konusunda Mısır'ın alması gereken önemli mesafeler var. Bu noktada, atması gereken adımlar var. İnsanların sahip çıkması ve demokratik kültürün yaygınlaşması son derece önemlidir" şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler